Студентка Львівської політехніки зі своїм винаходом посіла II місце на міжнародному конкурсі «Prix Eiffel»

У французькому Ліоні відбулася одна з найбільших індустріальних виставок Європи – «Global Industrie». У межах цієї події провели конкурс «Prix Eiffel». Уперше у ньому взяла участь і всеукраїнська делегація ‒ 11 винахідників від Малої академії наук, які презентували свої проєкти у різних категоріях та секціях.

Студентка першого курсу Львівської політехніки Ангеліна Недошитко посіла II місце. Винахідниця представляла Україну на світовій арені з проєктом «SKIt».

Це система спортивного хронометражу, яка вимірює час проходження дистанції спортсменами. Подібні системи вже існують у світі, але вони дуже дорогі, відтак є недоступними для більшості муніципальних спортивних клубів, гуртків і секцій. Суть полягала у розробці доступної функціональної системи, якою могли б користуватися спортивні клуби, що не мають великого фінансування, ‒ розповідає у коментарі Galnet Ангеліна Недошитко.

Як пояснює винахідниця, зараз вимірювання відбувається за допомогою секундомірів, а узгодження операторів ‒ за допомогою рацій. Відтак виникає похибка у вимірюванні часу. Натомість автоматична система точно показує час проходження дистанції.

Систему ще мають доробити, адже це лише прототип. Зараз планують знайти спеціалістів, які б допомогли зробити макет, створити мініплати, щоб пристрій став більш компактним та мав естетичний вигляд. До слова, уже є потенційні покупці такого винаходу.

У межах виставки юні винахідники також мали змогу ознайомитися із технічними досягнення інших країн, серед яких не лише стартапи, але й повноцінні творіння виробників, які вже вийшли на міжнародних ринок. Були під час події і лекції від тих, хто вже досягнув успіху в бізнесі.

Ангеліні Недошитко 19 років, родом вона з Тернополя. Дівчина переконана, що дітям ще змалечку мають прищеплювати цікавість до сучасних технологій.

Я думаю, що молодь має ще з дитинства розвивати задатки та цікавість до техніки. Коли я була на виставці, то зрозуміла, що діти ще змалечку будуть бачити ці технології і розвиватися разом із ними та вкладати туди щось своє. Було б дуже класно, якби у нас створили щось схоже, адже технологій немало, з кожним днем вони розвиваються все більше і більше, масштаби зростають. Було б круто, якби такі виставки проводили і в Україні, а не лише у Франції. Тому дуже важливо підтримати Музей інновацій, який зараз створюють за підтримки Львівської політехніки, ‒ пояснює Ангеліна Недошитко.

Підписуйтесь на наш Telegram. Ми цінуємо ваш час, тому надсилатимемо лише ті матеріали, які справді варті вашої уваги.