У Львові боротимуться проти вирубування Брюховицького лісу та за збереження озера Стосика

Діло

Про це йдеться в петиції “За збереження зелених легень Львівської громади – Брюховицького лісу та витоків озера Стосика”, яку 7 жовтня розмістили на порталі електронних петицій ЛМР. Авторка петиції – Катерина Сербін. Щоб її розглянули в міськраді, треба назбирати 500 підписів.

Наголошується, що за міжнародними нормами в Україні повинно бути на 2 мільйони гектарів лісів більше, ніж є.

“Близько 20 гектарів Брюховицького лісу (на вул. Замарстинівській у напрямку смт Брюховичі), попередньо переданого Львівською обласною державною адміністрацією для будівництва дач. Та вже згодом місцеві медіа з’ясовують, тут будуватимуть не дачі, а – багатоповерхівки. Замість прадавнього лісу – черговий житловий комплекс.

Житловий квартал хочуть побудувати на місці лісу, який був тут завжди. У минулому тут справді була військова частина, але вона була фактично захована в лісі, поміж багаторічних дерев. Зараз тут повноцінний ліс. Тому вважаємо такі наміри забудови злочинним зловживанням природними багатствами та свідомим нищенням зелених зон громади, адже ця територія є зоною водозабору озера Стосика, а Брюховицькі ліси є легенями Львова.

Зважаючи на ситуацію, що склалася, вимагаємо:

– не допустити житлової забудови на заліснених територіях у межах Львівської територіальної громади, зокрема у Брюховицьких лісах;

– при передачі земель у приватну власність проводити об’єктивні та незалежні обстеження із залученням екологів;

– якнайшвидше сформувати перелік ділянок, яким необхідно надати статус рекреаційних, природоохоронних територій на території Львівської територіальної громади”, — йдеться в петиції.