У Львові для школярів закуплять електронний тир

Вголос

Для цього депутати виділили 200 тисяч гривень з міського бюджету.

Тир облаштують у приміщенні Лінгвістичної гімназії. І сюди будуть приходити займатися учні зі всіх шкіл Львова.

Share to facebook

Share to twitter

Share to telegram

Share to viber

Як пояснив «Вголосу» викладач предмету «Захист України» Сергій Хараху, електронний тир – це великий екран у звичайному класі, до якого приєднується лазерний пристрій для стрільби.

«На екрані є різні види мішеній. Можуть бути навіть мішені, що рухаються. Людина стріляє з електронної копії пістолета або автомата Калашнікова», - каже він.

На схожому електронному тирі навчаються курсанти у Академії Сухопутних військ. Але вони, окрім цього, відпрацьовують також свої навички на полігоні зі справжньою зброєю.

Натомість на думку викладача, ті тренування зі стрільби, які практикуються у школах, не дають школярам нічого, окрім розваги.

«Бойова стрільба виглядає зовсім інакше. Вона не є розважальною», - впевнений Сергій Хараху.

За його словами, у деяких школах є спеціальні обладнані приміщення для тирів. Але там нема чим стріляти: пневматичні гвинтівки, які колись закупило управління освіти міста, вже давно поламалися. Окрім того, вчитель вважає, що навчання стрільби у школі абсолютно не потрібне.

«Цим зловживають ті вчителі, які окрім цього нічого навчити не можуть. У них урок відбувається так: двоє дітей стріляють, інші – стоять. І так минає час. Урок проходить неефективно», - говорить викладач.

Сергій Хараху вважає, що для справжнього навчання треба стріляти в умовах військово-польових навчань, коли треба стріляти зі справжньої зброї.

Також він зауважив, що у навчальній програмі немає вимог щодо стрільби в електронному тирі. Натомість є вимоги щодо стрільби у тирі та на полігоні. Але ці вимоги у більшості шкіл не виконуються.

Нагадаємо також, як повідомляв «Вголос», «ковідне» покоління не пристосоване до життя.