“Дельта” поширюється Львівщиною. Медики пропонують впровадити масове експрес-тестування

NTA

Штам “Дельта” активно шириться Львівщиною. Медики вкотре звертаються до людей із проханням бути соціально відповідальними, дотримуватися карантинних обмежень і вакцинуватися від коронавірусу.

Про це повідомили експерти на пресконференції українського лікарського товариства і діагностичного центру “Медіс”.

Лікарі кажуть: необхідно запровадити масове використання експрес-тестів на антигени Сovid-19. Кажуть, це єдиний спосіб, аби зупинити четверту хвилю пандемії.

«Якщо ми хочемо вийти з пандемії без додаткових втрат – те що ми називаємо надлишкова смертність – то нам треба, щоб кожен мав відповідальність чітко дотримуватися, маска, дистанція, обмежене спілкування», – зазначила докторка медичних наук, головна спеціалістка МОЗ України із епідеміології Наталія Виноград.

Медики додають, що міграційні процеси пришвидшують поширення штаму «Дельта» коронавіруса, адже чимало хворих приїжджають з Росії, країн Латинської Америки та Азії. Відтак, неабияк важливо вчасно і злагоджено реагувати на загрози на загальнонаціональному рівні: вакцинацію необхідно доповнити проведенням безкоштовних для громадян експрес-тестуванням на антигени коронавіруса. Це убезпечить від поширення інфекції. Зокрема від людей, які перехворіли, які є вакциновані, і не знають, що, можливо, хворіють.

«Ми пройшли добре першу хвилю і чекали на нові тест-системи, чекали на вакцину, панацею. Зараз медицина дійсно стоїть на багато вище, у порівнянні з тим, що мали рік тому», – переконує кандидат медичних наук, засновник діагностичного центру «Медіс» Андрій Петрух.

Він наголосив, що у порівнянні з минулим місяцем у діагностичному центрі “Медіс” виявили у два з половиною рази більше хворих на ковід. Якщо ж йдеться про експрес-тестування, яке також проводять у центрі, то ця цифра зросла втричі.

«Якщо у вересні серед усіх, кому ми зробили ПЛР було 8% позитивних результатів, то вже у жовтні маємо вже 18%», – навів він цифри.

Медики переконані: потрібно збільшувати фінансування на вакцинацію населення, її популяризацію та тестування на Сovid-19.

«У Німеччині на вулицях, на площах через громадські організації та грантові кошти проводять безкоштовно експрес-тести на антигени. Це дає можливість людині вчасно виявити цю інфекцію і при необхідності, щонайменше, ізолюватися. А якщо необхідно – то і лікуватися», – наводить приклад професор Львівського медичного університету ім. Данила Галицького Андрій Базилевич.

Зазначимо, що минулої доби в Україні виявили майже дев’ять тисяч випадків захворювання на коронавірус. Найбільше недужих у Харківській, Дніпропетровській, Одеській, Запорізькій та Житомирській областях.