На Львівщині кисневі концентратори за потреби надаватимуть для лікування вдома

UA: Cуспільне мовлення

Від сьогодні, 12 жовтня, хворі на коронавірус та пацієнти, які після виписки потребують кисневої терапії, зможуть безкоштовно отримати кисневі концентратори у тимчасове користування. Про це повідомили у пресслужбі Львівської ОДА.

Концентратори надаватимуть тим людям, які потребують кисневої терапії, втім за станом здоров'я вони можуть лікуватися вдома, а не в стаціонарі. Отримати концентратор пацієнти зможуть або за скеруванням сімейного лікаря, або на підставі виписки зі стаціонару, де вказано, що пацієнт потребує кисневої терапії.

"Кисневі концентратори є важливою частиною лікування COVID-19 у складних випадках. І від їх наявності або відсутності часто залежить життя хворого. Враховуючи теперішню тенденцію до зростання захворюваності на COVID-19 і збільшення кількості випадків важкого перебігу, за кошти державної субвенції було придбано 1520 кисневих концентраторів", — каже директор обласного департаменту охорони здоров'я Орест Чемерис.

Кисневі концентратори вже розподілили між закладами охорони здоров’я. Пацієнти, які підписали декларації із сімейним лікарем, зможуть отримати концентратор для лікування безкоштовно.

Що відомо На ранок 12 жовтня на Львівщині зареєстрували 978 нових випадків інфікування коронавірусом. За добу 240 людей одужали, 33 – померли. У Львові вирішили посилити карантин з 14 жовтня. Міська комісія ТЕБ і НС рекомендувала обмежити розважальні масові заходи з 14 жовтня. А школярів відправляють на дистанційне навчання з 18 жовтня. Міська комісія з ТЕБ і НС може ухвалити рішення про те, що заклади культури та громадського харчування зможуть відвідувати лише вакциновані та ті, хто має результати ПЛР-тесту. Про це під час брифінгу повідомив перший заступник міського голови Львова Андрій Москаленко. Читайте нас у Instagram: головні новини регіону