8 кілометрів проїжджають за 40 хвилин: Львівську ОДА пікетували жителі Червоноградського району

Galnet.fm

Сьогодні, 12 жовтня, навпроти Львівської обласної державної організації мітингували близько 60 жителів села Хлівчани Червоноградського району. Люди вийшли із закликами до ремонту дороги Хлівчани – Пристань.

Ремонту потребує ділянка дороги завдовжки 8 кілометрів.

Якщо суха погода, то за 30-40 хвилин можна проїхати цей проміжок. Якщо дощ і не видно ям, то година гарантована. Там немає дороги – тільки напрямок. «Швидка» відмовляється їхати. Пожежникам також складно. Якщо людина спізнилась на транспорт, таксі відмовляється їхати, – прокоментував Galnet співорганізатор мітингу Василь Салик.

До мітингувальників вийшов директор департаменту дорожнього господарства Львівської ОДА Орест Шуліковський.

Орієнтова сума, яка потрібна на ремонт цієї ділянки дороги завдовжки 8 кілометрів – це приблизно 40 мільйонів гривень. Цього року це нереально, бо йде до завершення бюджетний рік. Будемо планувати кошти на ремонт цієї дороги з наступного року, – зазначив у розмові з Galnet директор департаменту дорожнього господарства Львівської ОДА Орест Шуліковський.

А поки, кажуть, мітингувальники, зійшлися на тому, що ями закриють «підручними» засобами.

З понеділка голова Белзької ОТГ має домовитись з керівниками шахт про виділення породи, щоб закрити ті ями. Пан Орест пообіцяв, що він дасть розпорядження підрядній організації і в листопаді приїде до нас з дефектним актом, який міститиме перелік робіт, які треба виконати. Це означатиме, що буде сума, яку треба виділити, щоб їх зробити. Під роботами мається на увазі, що у нас буде шар асфальту від 6 сантиметрів. З подання пана Ореста і за підписом голови Максима Козицького має бути виділена певна сума коштів на ремонт дороги Хлівчани – Пристань на 2022 і на 2023 роки, – розповідає план дій після розмови мітингарів з посадовцем співорганізатор Василь Салик.

Вирішити проблему із незадовільним станом дороги жителі Хлівчан намагаються понад два роки.

На деякі заяви є відповідь: «Немає коштів». На деякі – немає відповіді. Починалося все з заяв, потім – з петиції, яку підтримали всі жителі села – більше тисячі осіб. Але вона пішла у відповідні департаменти ЛОДА, там зависла і більше ніхто на неї не реагував, – зазначає співорганізатор мітингу Володимир Митник.

Мітингарі акцентують: багато людей з Хлівчан працюють у Львові й Червонограді та кожного дня проїжджають цією дорогою на роботу. На мітинг вийшли місцеві жителі та люди, які живуть чи працюють в області, а у Хлівчани приїжджають до рідних.

Підписуйтесь на наш Telegram. Ми цінуємо ваш час, тому надсилатимемо лише ті матеріали, які справді варті вашої уваги.