Козицький назвав маніпуляцією паніку з надзвичайними ситуаціями в Україні через відсутність газу

Львівський портал

Голова Львівської облдержадміністрації Максим Козицький запевнив, що тарифи на газ для населення населення не зростатимуть. Та назвав «паніку з надзвичайними ситуаціями по Україні «через відсутність газу» маніпуляцією. Про це Львівському порталу повідомили у пресслужбі Львівської ОДА.

Зауважимо, нещодавно у низці областей України, зокрема і на Львівщині, обласні комісії ТЕБ і НС оголосили надзвичайну ситуацію через брак газу для опалення бюджетних установ.

Втім вже 13 жовтня голова Львівської ОДА Максим Козицький пояснив, що тарифи на газ для населення не зростають. Разом з тим він назвав «паніку з надзвичайними ситуаціями по Україні через відсутність газу маніпуляцією».

За словами голови ЛОДА, обласна комісія ТЕБ і НС на Львівщині збиралася для того, аби прискорити підписання договорів на постачання газу у бюджетних установах.

«Газ і тарифи для населення не зростають. А паніка з надзвичайними ситуаціями по Україні «через відсутність газу» – лише маніпуляція. Не ведіться! Львівщина володіє 14% музейного фонду України. Але музеям вкрай важливо дотримуватися чіткого температурного режиму. Водночас, на вчора лише чверть закладів бюджетної сфери мали угоди з постачальником газу для опалення. Цей процес конче треба було пришвидшити! Тому вчора в області збиралася комісія ТЕБ і НС. Йдеться ЛИШЕ про подолання технічних моментів, щоб прискорити підписання договорів на постачання газу. Надзвичайна ситуація не передбачає НІЧОГО більше, ніяких інших обмежень, крім врегулювання цього моменту, і стосується лише бюджетних установ», – зазначив Козицький.

Він зауважив, що до 15 жовтня НАК «Нафтогаз України» готова підписати всі договори зі споживачами соціальної сфери. Мова йде про школи, садочки та лікарні.

«Газу в українських сховищах достатньо для потреб населення та соціальної сфери на весь сезон. Ціна на газ для населення – 7,42 грн. За такою ціною «Нафтогаз» продає паливо роздрібним постачальникам та теплогенерувальним компаніям для задоволення потреб населення. Ціна на газ для потреб соціальної сфери (школи, лікарні тощо) – 16,8 грн», – зазначив голова ЛОДА.

Також він запевнив, що область робить усе можливе, аби жителі Нового Роздолу та Новояворівська, де позаторік ми мали проблеми з запуском опалювального сезону, також не мали проблем ані з опаленням, ані з суттєвим зростанням його ціни

«І наостанок: не панікуймо. Ціна газу на ринку справді висока, проте, переконаний, державі вдасться допомогти місцевому самоврядуванню подолати цю кризу», – додав Козицький.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.