У Львові реставратори відновили браму завдяки архівним кресленням

UA: Cуспільне мовлення

У Львові, поблизу Стрийського парку, відреставрували ще одну історичну браму. Двері на вулиці Стрийській, 44а відновили завдяки архівним матеріалам. Про це повідомили у пресслужбі ЛКП "Бюро спадщини".

За словами реставратора Андрія Федоришина, за час експлуатації вигляд брами докорінно змінився. Зокрема, зникла автентична металева захисна решітка на вікнах та прогнила деревина. Щоб відновити історичний вигляд будинку, фахівці розшукали архівні креслення фасаду та брами.

“Брама була виготовлена із двох видів деревини – сосни і дуба. Внутрішня деревина прогнила. Довелося замінити серцевину брами, декілька балок та нижню частину. Замінили також ручки”, – каже Андрій Федоришин.

Майстрам вдалося зберегти близько 50% оригінальної деревини брами. Решта була непридатна для реставрації, тож її замінили. Також встановили металеву решітку та відновили засклення.

Браму відновили у межах програми співфінансування. Реставраційні роботи коштували понад 60 000 грн, з яких мешканці сплатили більш ніж 18 тисяч.