У Львові відбудеться вулична акція під гаслом «В добі немає часу для насильства»

Кулемет.com

25 листопада о 18:30 в центрі Львова відбудеться марш з метою привернути увагу до проблем насилля над жінками в публічному просторі.

Як пише Кулемет, подію організовує подію ГО «Феміністична майстерня».

Початок акції запланований біля Оперного театру. За 2020 рік в Україні було зафіксовано понад 200 тис звернень щодо домашнього насильства. Але і публічний простір не є місцем, де жінки і дівчата можуть почуватися безпечно, особливо в темний час доби.

Цей марш проводиться в Міжнародний день боротьби проти насильства над жінками і відкриває щорічну всесвітню кампанію “16 днів активізму проти гендерно зумовленого насильства”.

Учасниці маршу заявляють про право жінок на безпечне пересування містом і вдень, і ввечері, і вночі та зазначають, що міська влада приділяє недостатньо уваги до безпеки на нічних вулицях. Львів’янки зазначають, що інфраструктура міста, неосвітлені вулиці, незручність міського транспорту, сповільнене реагування на дзвінки в поліцію не сприяють безпеці жінок у місті в темний час доби.

Також активістки вимагають від держави визнання існування гендерно зумовленого насильства,створення дієвих механізмів його попередження та подолання, а також захисту постраждалих жінок. Крім того, однією з вимог акції є підписання Конвенції Міжнародної організації праці №190 про викорінення насильства та домагань у світі праці. Конвенція передбачає захист жінок дорогою на роботу та з роботи, а, отже, спрямована на підвищення безпечності вечірніх і нічних вулиць.

У Львові такі акції відбуваються не вперше – вони проходили в 2020, і в 2019 році.