Лівійка виграла суд проти львів’янки за расистські образи

Вголос

Про це йдеться в рішенні суду, опублікованому 22 листопада на офіційному сайті Єдиного державного реєстру судових рішень.

Як повідомляють у матеріалах справи, уродженка Лівії, яка проживає разом із чоловіком та дитиною, має право на постійне проживання в Україні. Сім'я кілька років орендує квартиру у Львові.

Share to facebook Share to twitter Share to telegram Share to viber

На початку року лівійка подала позов до суду на сусідку за приниження честі та гідності.

Як з'ясували, львів'янка називала сусідку «чорною мавпою», «чуркою», голосно стукала у двері її квартири та штовхала візок із її дитиною. Також вона нібито обзивала сусідку у присутності інших дітей на дитячому майданчику біля будинку, після чого діти почали повторювати образи на адресу іноземки.

Позивачка зазначила, що після цих принижень та образ вона пережила сильні емоційні страждання, психічні потрясіння і змушена була звернутися по медичну допомогу до невролога та психіатра.

Лівійка оцінила збитки від дій львів'янки у 150 тис. грн.

Відповідачка на жодне із судових засідань не прийшла. Її представник заявив, що висловлювання жінки не мали дискримінаційного характеру, «оскільки виражалися нею для словесного порівняння шуму, який систематично доноситься із квартири позивача із гучністю шуму, який видають мавпи, коли стрибають по клітці».

Висловлювання «чорна мавпа» та «чурка» адвокат відповідачки назвав оцінним.

Суддя Григорій Жовнір, який розглядав справу, задовольнив позов громадянки Лівії частково і стягнув із відповідачки 40 тис. грн моральної компенсації.

Читайте також на сайті ІА «Вголос»:

ІА "Вголос": НОВИНИ