“Можливо в іншому місці, сприйняття львів’янами було б інакшим”, - Андріан Гутник про пам’ятник Моцарту

Вголос

Як повідомляє "Вголос", про це він розповів під час прямого етеру “Народного Толк-Шоу” на телеканалі NTA.


Депутат поділився, що в себе на сторінці в соціальній мережі він виклав опитування, де запитав львів’ян про їхнє ставлення до пам’ятника Моцарту. Однак, думки розділилися навіть в коментарях під його публікацією. Крім того, багато містян підтримали ідею не повного демонтажу скульптури, а лише її перенесення.

Share to facebook Share to twitter Share to telegram Share to viber

Є багато ідей, куди можна перенести цю скульптуру. Річ у тім, що можливо в іншому місці, сприйняття львів’янами і гостями столиці цього об'єкта було б інакшим. Наприклад, в парку культури. На мою думку, цей “витвір мистецтва” саме на площі Маланюка не дуже доречний”, - пояснив Андріан Гутник.

За словами представника ВО «Свобода», його з однопартійцями, як і значну частину львів'ян, обурює не стільки естетична привабливість чи не привабливість скульптури. Перш за все багато питань є до самої процедури встановлення монументу в контексті якщо не букви, то духу закону. Адже рішення було ухвалене львівськими чиновниками без консультації з депутатським корпусом

Обурює те, як приймалось рішення про встановлення цього пам'ятника з самого початку. Без жодних обговорень з громадськістю, кілька чиновників зібралися і прийняли це рішення самостійно в кулуарах. Містяни чітко вказали на те, що встановлення відбулось з порушеннями Закону. Члени партії “Свобода” одні з перших вимагали демонтаж пам’ятника, який був на місці сучасного, але ми наполягали й будемо наполягати на тому, що у Львові теж є прекрасні митці, чиї роботи можливо б краще вписалися на площі Маланюка”, - аргументував «свободівець»

Отож на думку депутата чиновники мають повернутися до того, що не зробили з самого початку - обговорень з громадськістю і проаналізувати чи немає кращого місця для Франса Ксавера Моцарта і кращої скульптури для площі Маланюка.

Нагадаємо, як писав «Вголос», у Львові встановилипам'ятник Францу Ксаверу Моцарту, сину легендарного австрійського композитора. З огляду на своєрідну естетику монументу, він викликав чимало дискусій серед громади Львова. Зокрема й через місце встановлення - площу, названу іменем видатного українського поета Євгена Маланюка.

Крім встановлення пам'ятнику, була також ідея перейменуватисаму площу на честь сина відомого композитора, однак наразі від неї відмоливсь. В серпні 2021 року журналістка та поетеса Наталія Криничанка зареєструвалапетицію про демонтаж скандального памятнику, і згодом вона зібрала необхідні 500 голосів, аби її розглянула міська рада.

ІА "Вголос": НОВИНИ