У Львові під час прийому у лікаря в пацієнта зупинилося серце

depo.ua

Львівські медики виконали надскладну операцію пацієнтові, життя якого було практично на волосині.

У Військово-медичному клінічному центрі Західного регіону сталась надзвичайна подія – під час консультації у пацієнта раптово зупинилось серце. І відлік його життя пішов на секунди. Про це йдеться у повідомленні на Facebook-сторінці Військово-медичного клінічного центру Західного регіону.

"Це трапилось просто в кабінеті, - розповідає начальник відділення серцево-судинної хірургії підполковник медичної служби В’ячеслав Зінченко. – Пацієнт поступив до нас з дуже серйозними серцевими захворюваннями. І під час огляду в нього раптово зупинилось серце. Як пізніше ми з’ясували, це була фібриляція шлуночків. І по суті, це клінічна смерть людини".

Лікар невідкладно приступив до реанімації пацієнта. А також прийняв рішення про негайну операцію, адже життя людини було під загрозою. Вже під час операції виявилось, що крім всіх виявлених під час попередніх діагностик, захворювань і патологій, у хворого ще й так звана "порцелянова аорта".

"Це хвороба під час якої проведення маніпуляцій на самій аорті дуже ускладнене для хірурга, - пояснив В’ячеслав Зінченко. – І через це технічне виконання операції дуже важке".

Загалом боротьба за життя пацієнта тривала понад три години. Однак військові кардіохірурги і цього разу сотворили невелике диво – повернули до життя майже безнадійного хворого.

"На даний час пацієнт знаходиться в доброму стані, вже виконує певні вправи з відновлення і в цілому демонструє хорошу тенденцію, - підсумував лікар. – Такий гарний результат, у такому складному випадку став можливий завдяки лікарю кардіохірургу Володимиру Морозу та кваліфікованій роботі висококласних медиків, які служать і працюють в нашому ВМКЦ".

Нагадаємо, львівські медики вперше в Україні застосували найсучасніший метод зупинки кровотеч. За його допомогою лікування стає ефективнішим, період реабілітації стає коротшим, а ризику рецидиву взагалі немає.