У Національному парку "Сколівські Бескиди" помітили незвичну тварину

depo.ua

"Нежданий, але бажаний гість "Сколівських Бескидів". Днями до нас завітав лось! Такий неординарний випадок зафіксувала фотопастка в одному з лісництв парку. Чому гість нежданий? Та тому, що лосі зустрічаються переважно на рівнинах, поблизу озер і боліт. У Карпатах побачити лося – диво! Що лось тут робив – відкрите питання, адже шляхи міграції виду не проходять через Карпати", - повідомляють у пресслужбі Національного природного парку "Сколівські Бескиди", передає Depo.Львів.

За допомогою фотопасток парк і надалі буде спостерігати за мешканцями та гостями НПП "Сколівські Бескиди". Цей проєкт є частиною Міжнародної Кліматичної Ініціативи (ІКІ). Федеральне Міністерство охорони довкілля і природи та безпеки ядерних реакторів Німеччини (BMU) підтримує цю ініціативу, опираючись на рішення, прийняті Німецьким Бундестагом.

Насторожує, що за останні роки популяція лося в Україні скоротилася приблизно з 14 до 4,5 тис. особин і продовжує скорочуватися. Лося пропонували включити до Червоної книги України 2009 року, проте тоді вид не отримав цього охоронного статусу. Про це дискутували ще неодноразово. У 2021 році лося врешті включено до Червоної книги зі статусом "вразливий".

Нагадаємо, у Львові зоозахисники оголосили збір коштів для порятунку мавпочки Жужика, яку хотіли викупити із приватного звіринця. За лічені дні вдалося зібрати необхідну суму – 25 тисяч гривень. Зараз Жужик вже в безпеці.