У Львові експонують найвідомішу у світі виставку про Голодомор, - ФОТО

032.ua

У Львівському історичному музеї експонують найвідомішу у світі виставку про Голодомор.
У "Кам’яниці Корнякта" Львівського історичного музею (Площа Ринок, 6) до 4 грудня триватиме виставка "Марія" канадської художниці українського походження Лесі Марущак. Про це повідомляє кореспондентка сайту 032.ua.
Це найвідоміша у світі виставка про Голодомор-геноцид, яка була представлена у понад 9 країнах світу. Зі Львова розпочинається всеукраїнський тур проєкту. У центрі виставки - образ дівчини Марії, яка всупереч рішенню диктатора Сталіна, вижила, на відміну від мільйонів жертв совєцького геноциду в Україні.

"Я хотіла уникнути монолітної мови та форми традиційних меморіалів, а натомість створити абстрактний простір, який би зіштовхував глядача із втратою. Для мене цей проєкт є також внеском у діалог про соціальну справедливість та права людини", - цитує пресслужба Львівської ОДА авторку проєкту Лесю Марущак.
Проєкт натхненний реальною історією Марії Ф., яка пережила Голодомор та зараз живе із родиною в Канаді. Леся Марущак отримала дозвіл використовувати у проєкті фотографію із сімейного архіву, проте за погодженням з родичами героїня залишається анонімною.
Додамо, що вхід на виставку в історичому музеї є безкоштовним, відвідати можна за умови надання документів про вакцинацію, негативного тесту на COVID або довідки про одужання.
Довідка. У вересні 2020 року The Guardian опублікувало фото проєкту "Марія" в статті про найкращі знімки з Landskrona festival. Книжка "Марія" за мотивами виставки потрапила до короткого списку Книжкової премії на Rencontres d’Arles у Франції (2019) та отримала нагороду за найкращий дизайн на міжнародному фестивалі "Книжковий Арсенал" у Києві (2019).
Читайте також: Куди піти у Львові: 5 виставок, які варто відвідати, - ФОТО