Під Львовом до кінця року планують завершити будівництво туристичного центру із магазином та кав’ярнею

Galnet.fm

До кінця року у селі Липники планують завершити будівництво туристично-інформаційного центру з магазином та кав’ярнею. Це роблять у рамках реалізації інфраструктурного проєкту «Розвиток сільського підприємництва та інфраструктури агротуристичного кластера «ГорбоГори».
Вже закупили автомобілі і сільськогосподарську техніку. Уже завершують маркування туристичних маршрутів. Також провели низку навчань та тренінгів з агротуризму і підготували каталог, – повідомили напередодні, 25 листопада, у Львівській обласній раді.
В установі додають, що тривають роботи зі створення туристичного кемпінгу «Агросадиба» в Раковці та туристичного кемпінгу Центр «Місто майстрів» в селі Виняви.
Вартість проєкту складає 16,5 мільйонів гривень – з обласного та державного бюджетів.
Деякі роботи відтермінували, тому що державні кошти надійшли не вчасно, і за цей час будівельні матеріали здорожчали, сказав генеральний менеджер проєкту Андрій Жидачек.

Агротуристичний кластер «ГорбоГори» створений в 2017 році з ініціативи місцевих фермерів, в тому числі учасників АТО, органів місцевої і обласної влади, наукових і навчальних установ на території Солонківської сільської і Пустомитівської міської рад Львівського району .
Для розвитку кластеру необхідні були інфраструктурні об’єкти та інституційна підтримка. З цією метою було розроблено проєкт «Розвиток сільського підприємництва та інфраструктури агротуристичного кластера «ГорбоГори». Він став одним із переможців серед проєктів регіонального розвитку та отримав фінансування за рахунок коштів державного бюджету, отриманих від Європейського Союзу.
Мета проєкту – забезпечення сталого розвитку території громад через розбудову інфраструктури, маркетинг альтернативних видів сільського підприємництва та бізнесу в межах агротуристичного кластера.