У Львові пільговики вистоюють чергу задля отримання картки «Леокарт» (фото)

Вголос

Про це з місця подій повідомляє кореспондент редакції «Вголос». Як зауважують самі львів'яни, що прийшли за адресою вулиця Горбачевського 10, аби отримати свої пільгові картки, процес їх видачі станом на зараз налагоджений якісно. У приміщенні працюють одночасно понад 10 столів, де містяни отримують свої картки.

Про час та місце, де можна отримати свою картку, мешканці отримують СМС повідомлення. Як окремо зауважив під час вчорашнього брифінгу для ЗМІ керівник ЛКП «Львівавтодор» Микола Власюк, усі громадяни, що належать до пільгових категорій, отримають відповідне СМС. Саме на нього вони й мають орієнтуватись, адже в ній вказане конкретне місце, день та година, де їм необхідно з'явитися.

Появу черг за пільговою карткою пов'язують з кількома факторами. Серед них зокрема й те, що значна частина пільговиків, які подалися на отримання транспортної картки ще у 2020-у році, досі не отримали СМС з повідомленнями. Відтак, у зв'язку з тим, що система мала б запрацювати вже завтра, це викликало ажіотаж.

Share to facebook Share to twitter Share to telegram Share to viber


Зауважимо, що за словами Миколи Власюка та очільника департаменту міської мобільності Олега Забарила, на першому етапі впровадження е-квитка, який триватиме орієнтовно 2-3 місяці, контролери не будуть штрафувати пільговиків, що не мають персональних транспортних карток, адже не всі встигли їх отримати.

Крім того, як говорять у ЛКП «Львівавтодор», черги утворюються також через те, що значна частина мешканців, які мають отримати пільгові картки, приходять у пункти видачі не в той день та час, який вказано у надісланих їм СМС. Цю ж інформацію підтверджують і самі львів'яни, які вистоюють чергу за транспортною карткою «Леокарт».

Нагадаємо, як писав "Вголос", з 13 січня починається перший етап тестування е-квитка. Відтак на цьому етапі електронною системою зможуть користуватись пільгові категорії населення. Щоправда, лише ті пільговики, які вже отримали свої персоналізовані картки «Леокарт».

За словами директора ЛКП «Львівавтодор» Миколи Власюка, видачу карток для пільгових категорій розпочали ще 8 грудня 2021 року. Загалом у Львівській МТГ є близько 200 тис. пільговиків. Станом на сьогодні близько 50 тис. карток вже видрукувано, а 10 тис. мешканців вже отримали свої картки.

Зауважимо, що відтепер, аби скористатися пільгами для проїзду, необхідно мати персональну транспортну картку. Наявність посвідчення чи студентського квитка не буде підставою для безоплатного проїзду.

Також, через те, що система є-квитка фактично не готова, попри заявлені терміни, у Львові відтермінували зростання вартості проїзду, яка за попереднім рішенням вже 13 січня мала б ставности 15 грн за умови купівлі паперового квитка у водія.

ІА "Вголос": НОВИНИ