Сьогодні у громадському транспорті Львова запрацює е-квиток: що це означає

Galnet.fm

Сьогодні, 13 січня, у Львові стартує перший етап впровадження е-квитка. Відтак, у тестовому режимі починає працювати автоматизована система оплати проїзду у громадському транспорті. На цьому етапі тестуватимуть обладнання та систему загалом, допомагатимуть пільговим категоріям населення адаптуватися до користування персоніфікованими картками «ЛеоКарт».

Водночас до кінця лютого можна буде здійснювати пільгові поїздки на основі звичайних посвідчень. Для пасажирів продовжує діяти готівкова форма оплати за проїзд. Вартість незмінна – 10 гривень, повідомляють у пресслужбі Львівської міської ради.

Ми поступово виводимо з використання посвідчення. З березня плануємо повністю перейти на надання пільговикам права проїзду винятково на підставі транспортних карток «ЛеоКарт». Наше завдання на січень-лютий – максимально видати всім, хто звертається, транспортні картки. Аби з березня ми могли повністю відмовитися від посвідчень, а всі пільговики користувалися картками і валідували свій проїзд, – зазначив директор департаменту міської мобільності та вуличної інфраструктури ЛМР Олег Забарило.

На першому етапі продовжує діяти готівкова форма оплати проїзду. Вартість однієї поїздки залишається незмінною – 10 гривень. Такою вона буде і надалі для тих пасажирів, які оплачуватимуть поїздки безготівково після того, як електронна форма оплати запрацює цілком – на другому етапі впровадження е-квитка. Також така форма оплати дозволить пасажиру в межах 40 хвилин здійснити безоплатну пересадку.

На другому етапі впровадження е-квитка пасажири зможуть оплачувати проїзд за допомогою спеціального мобільного застосунку, банківської картки, загальної транспортної картки «ЛеоКарт» або персоналізованої загальної транспортної картки «ЛеоКарт».

Після того, коли повністю запрацює електронна форма оплати за проїзд, пасажир, який не матиме е-квитка, зможе за готівку придбати паперовий квиток у водія. Коштуватиме такий одноразовий квиток 15 гривень. Він не даватиме права пасажиру здійснити безоплатну пересадку.

За словами Олега Забарила, перехід на безготівкову форму оплати планується на кінець першого кварталу – початок другого кварталу цього року.

Нагадаємо, попередньо документи на виготовлення пільгових карток можна подавати у пункти їх прийому, а також онлайн на Порталі мешканців.

Для виготовлення пільгової картки необхідно надати такі документи:

• заява на отримання транспортної картки та згоду на обробку персональних даних;

• паспорт громадянина України або ID-картку;

• документ, що підтверджує статус пільговика (посвідчення пільговика);

• РНОКПП – номер платника податків (раніше – ІПН);

• кольорове фото 3х4 (зроблене не пізніше ніж за 6 місяців до моменту подачі.

Для додаткової інформації або ж для попереднього запису працює номер гарячої лінії «ЛеоКарт» 0800 303 007.

Перелік пунктів, де пільговики можуть оформити транспортну картку можна переглянути ТУТ.

Читайте також: У Львові створили мобільний застосунок для оплати проїзду в громадському транспорті

Підписуйтесь на наш Telegram. Ми цінуємо ваш час, тому надсилатимемо лише ті матеріали, які справді варті вашої уваги.