Львівщину накриває нова хвиля COVID-19

Четверта студія

Крива захворюваності поповзла вгору на 14-20 день після початку циклу новорічно-різдвяних свят, коли активність населення і, відповідно, кількість контактів збільшились.

“Щодня по медичну допомогу звертається більше хворих. Більше – потребує госпіталізації. Порівняно зі ситуацією, яка була тиждень тому, показник госпіталізації збільшився вдвічі. Це все вказує на початок нової хвилі”, – зауважив під час пресбрифінгу директор департаменту охорони здоров’я Львівської облдержадміністрації Орест Чемерис, передає “Еспресо.Захід”.

За інформацією посадовця, на стаціонарному лікуванні у визначених “ковідних” закладах Львівщини перебуває 949 пацієнтів, з них 93 – у реанімаційних відділеннях (33 – на ШВЛ).

“З досвіду попередніх хвиль можемо сказати: якщо захворюваність зростає, це пов’язано з мутацією вірусу. “Омікрон” у Львівській області вже зафіксований, – нагадав Орест Чемерис, – і ще близько 120 зразків ми відправили у Центр громадського здоров’я м. Києва. Очікуємо результатів. Швидше за все у більшості випадків підтвердиться “Омікрон”.

Він розповів, що симптоматика COVID-19 не змінилася – пацієнти звертаються з тими ж самими проявами. Лікування проводиться згідно з протоколами і відповідно до симптомів, які спостерігаються у хворого.

Також головний медик Львівщини нагадав, що коронавірусна хвороба небезпечна у першу чергу для тих осіб, які мають супутні захворювання, оскільки може спровокувати їхнє загострення. Він зазначив, що серед вакцинованих також можуть траплятися летальні випадки, але це буде пов’язано із загостренням тяжких хронічних захворювань, а не самою коронавірусною хворобою.

З усіх пацієнтів зі середньої тяжкості або тяжким перебігом вакцинованих – 5-7%.