Як жителів Львівської області сповіщатимуть про хімічну загрозу у разі її виникнення

ТСН

У таком випадку прозвучить сигнал "Увага: загроза хімічного забруднення".

Про це повідомили у пресслужбі Львівської обласної військової адміністрації.

В ЛОВА зазначили, що хімічна зброя – це ще один різновид озброєння, яке можуть застосовувати окупанти під час війни. Це означає, що в атмосферу на тій чи іншій території потрапляють речовини, що становлять небезпеку для людей та всього довкілля.

"Якщо ми будемо точно знати про застосування противником хімічної зброї, то увімкнемо сигнал "Увага: загроза хімічного забруднення". В такому випадку людина повинна піти в укриття. Для цього потрібно запастися засобами індивідуального захисту, наприклад респіратором, продуктами харчування та водою", - розповів начальник відділу зв’язку, оповіщення, інформаційного забезпечення департаменту з питань цивільного захисту Львівської ОВА Олег Хомич.

Для більшості територій найімовірнішими можуть бути загрози обмовлені хлором, аміаком та виробничими сполуками.

"Ознаками отруєння хлором є: різкий біль у грудях, різь в очах, сльозотеча, задишка, сухий кашель, блювання, порушення координації рухів та поява бульбашок на шкірі", - йдеться у повідомленні.

Ознаками отруєння аміаком є почастішання серцебиття і пульсу, збудження, можливі судоми, задуха, різь в очах, сльозотеча, нежить, кашель, почервоніння і свербіж шкіри.

Читайте також:

Росія може здійснити хімічну атаку в Україні під чужим прапором або ж створити ілюзію катастрофи

Хімічна атака зарином: як діяти у випадку отруєння

Хімічна зброя Росії: опис речовин, як вони діють