У Львові 5-річний волонтер допомагає облаштуватись дітям-переселенцям

NTA

Матвію – 5 років і він – волонтер. Хлопчик разом з мамою Мариною допомагає діткам, вимушеним переселенцям, облаштуватися у Львові.

Його історію розповів Дитячий фонд Організації об’єднаних націй UNICEF в Україні.

В організації повідомляють, що після складної евакуації з Києва та постійних змін житла Матвій трохи замкнувся, почав гірше говорити, не хотів на вулицю.

Щоб допомогти синові відновити взаємодію з навколишнім світом, Марина долучилась до волонтерів на вокзалі та взяла Матвія з собою.

«У кімнаті для переселенців Марина з Матвієм зустрічають мам з дітками, грають із ними в ігри, малюють, пояснюють, як дістатися безплатно за кордон або де залишитися у Львові.

Волонтерство позитивно впливає на стан хлопчика. Адже це і спілкування, і вміння співпереживати, ділитися, піклуватися про інших», – йдеться у повідомленні.

Зазначають, що сьогодні Матвій сумує за домом і своїми іграшками, речами, своєю постіллю. Сумує також за друзями, адже на вокзалі щодня нові діти, тісний зв’язок налаштувати так швидко не вдається.

Утім, це не заважає хлопчику будувати плани на час після перемоги. Насамперед – хоче відвідати всіх, хто запрошував, з ким перетиналися шляхи у цей складний час. А ще повернеться додому з новим членом сім’ї – тваринкою з притулку у Львові. Нагадаємо, що на Сумщині 6-річний хлопчик подарував захисникам України свій квадрокоптер. Квадрокоптер хлопець отримав на День народження, але вирішив що ЗСУ він потрібніший.