"Безпека — пріоритет №1": у Львові запровадили нові стандарти будівництва житла

UA: Cуспільне мовлення

У Львові виконком міської ради ухвалив рішення про нові принципи будівництва житла. Відтепер усі забудовники будуть змушені працювати за новими стандартами посиленої безпеки.

Про це мер Львова Андрій Садовий повідомив на Facebook-сторінці.

"На жаль, безпечних міст в Україні більше немає. Поки російська недоімперія залишається нашим сусідом, кожен із нас — потенційна ціль. Але ця загроза не має зупиняти розвиток. Тому треба думати про безпечне майбутнє. Сьогодні (13 травня, — ред.) на виконкомі ухвалили рішення про нові принципи будівництва у Львові. Отож, тепер всі забудовники зобов’язані працювати за новим стандартами посиленої безпеки", — каже міський голова.

Зокрема, за новими стандартами в усіх багатоквартирних будинках, навчальних закладах та інших установах має бути підземний паркінг, облаштований для подвійного призначення. Частина приміщення має бути адаптована для комфортного перебування протягом певного часу з можливістю обігріву. Там, за рішенням виконкому, мають бути окремі санвузли, розкладні крісла, місце для зберігання харчів та резервуар для води.

Також безпечний простір передбачений на кожному поверсі будинку.

"На кожному поверсі у межах квартири треба облаштувати захисну кімнату з мінімальною площею 9 квадратних метрів. Стіни і перекриття цього приміщення повинні бути з міцного армованого бетону. Вікна — захищати сталеві віконниці. Двері повинні витримувати тиск ударної хвилі. Безпека — пріоритет номер один. У нас немає іншого вибору", — додає мер Львова.

Ці стандарти сформували на базі ізраїльського досвіду.

Читайте також: У Львові відновили історичні двері на вулиці Гнатюка