У Миколаєві мешканці 16 будинків залишаться на деякий час без водопостачання, міняють труби

Восьмого червня без води залишаться 16 будинків на вулицях Китобоїв та Космонавтів, на проспекті Миру.

У дворі гуртожитку за адресою Проспект Миру, 62-А тривають роботи з заміни труби. Мешканці звернулися з проблемою витоку води. Проте після її усунення, виявилось, що труба пошкоджена та потребує заміни. Співробітники "Миколаївводоканалу" розрили ділянку, аби дістатися до пошкодженого елементу.

Ще декілька днів тому на місці розриття стояли гойдалки. Проте їх довелося тимчасово демонтувати, щоб дістатися до труби. Вона проходить під дитячим майданчиком. Глибина розриття – майже три метри. Робітники готують місце для заміни труби. Поблизу – електричні кабелі.

"За адресою дуже багато електричних кабелів. Тобто частину розриття узгоджували додатково для того, щоб знайти ці мережі та не пошкодити їх, не залишити без світла абонентів", – речниця МКП "Миколаївводоканал" Ірина Крісанова.

Замінять 18 метрів труби діаметром 100 міліметрів.

"До виконання робіт приступили сьогодні, сьомого червня. На цей час ми підготували повністю розриття вже для заміни труби. Будемо їхати зараз робити інші заготовки, щоб завтра на ранок ми могли приступити, зробити заміну труби, дати людям вчасно воду. І присиплемо до половини хоча б, щоб воно устоялося, не обломить трубу, не зробити гірше при виконанні робіт", – розповів бригадир Віталій Тимощук.

"Трубі, яку мають замінити, майже 60 років. Вона – заіржавіла. Її мають замінити на нову – пластикову. Така труба має послугувати майже 50 років", – кореспондентка Світлана Кльосова.

Заміну труби почнуть восьмого червня. Через це з 9-ї ранку мешканці 16 будинків залишаться без води.

Мешканці будинків, які відключать на час заміни труби, мають заборгованість за послугу водопостачання загальною сумою понад пів мільйона гривень. На процес заміни труби це не вплине, проте своєчасне фінансування пришвидшило б роботу.

"Ситуація з боргами, звичайно, ускладнює роботу підприємства, тому що усі матеріали, які використовуються, їх необхідно закуповувати. Це муфти, з’єднання, труби, які замінюються. Ми витрачаємо час, щоб знайти дану трубу для того, щоб її закупити. Якби підприємство повною мірою отримувало фінансування, тобто оплату за послуги наших абонентів, звичайно ж цей був більш швидкий", – каже речниця МКП "Миколаївводоканал" Ірина Крісанова.

Джерел: "Суспільне"