Миколаївці отримують платіжки із заборгованістю за неіснуючі послуги

Платіжки із заборгованістю за неіснуючі послуги отримують жителі двору, що на вулиці Фалєєвській, 15. За словами людей, понад тридцять тисяч гривень нарахувало приватне акціонерне товариство "Миколаївська Теплоелектроцентраль" майже усім жителям двору, хоча централізованого опалення в більшості квартир тут ніколи не було.

Квартира № 14 Людмили Головащенко розташована у дворі по вулиці Фалєєвській, 15 на першому поверсі. Жінка отримала рахунок-повідомлення за червень 2021 року.

"Жителі двора отримали платіжки, що вони заборгували великі суми за опалення і за гарячу воду. Коли ми сповістили, що ми не користуємось цими послугами, нам відповіли, що ми повинні надати документи, які показують, що ми відмовились від цих послуг. Але таких документів не існувало, тому що тут було спочатку опалення АГВ, до того пічне опалення і через це таких документів не може бути", – розповіла Людмила Головащенко.

У дворі понад 20 квартир. До централізованої системи опалення під'єднані дві, які на вході.

"У мене з 1988 року під'єднане. Я як квартиру отримала, то центральне опалення вже було. Ось у мене і в цій квартирі навпроти. І все. А решта… Боргу в мене немає, я все сплачую. Дуже здивована. Це як без голів треба сидіти? У людей котли опалення, документи ж є, і раптом їм виставили платіжки, як центральне опалення", – розповіла Валентина Коробер.

Після звернень жителів від теплопостачального підприємства прийшла комісія. Обстежували квартири. Після цього Людмилі Головащенко прислали письмову відповідь: "Підключення квартир за вищевказаною адресою до мережі відсутнє. Товариством буде розглянуто питання про ведення перерахунку за послуги централізованого опалення раніше нарахованої суми".

Платіжки із заборгованістю майже двадцяти семи тисяч гривень, люди почали отримувати з січня 2021 року, щомісяця сума збільшувалась.

"31 613 гривень, на хвилинку… Це розглянеться і зменшиться борг. Що мається на увазі? Чи до нуля… А раніше ця графа була взагалі? Ні, раніше цієї графи не існувало", – жителька будинку Людмила Головащенко.

Щоб від’єднатися від централізованого опалення, необхідно пройти відповідну процедуру.

"Фалеєвська, 15 ніколи не звертались, тому що в них є проєкти, в них є рахунки "Миколаївгаз". Там залишилось тільки дві квартири, які під’єднані до центральної системи. Минулого року ми відновлювали їм теплотрасу. Нарікань немає. А питання інших квартир – це питання постачальника тепла і фізичної особи. Якщо не буде знайдено взаємопорозуміння – суд", – заступник директора департаменту ЖКГ Олександр Рєпін.

Читайте нас у Telegram

Підписуйтеся на Суспільне Миколаїв у Viber