На Миколаївщині щодоби збільшується кількість пожеж на відкритій території

20 липня на Миколаївщині зареєстровано 14 пожеж на відкритих територіях. Знову палали пожнивні залишки, стерня, пшениця на корені на полі, суха трава, чагарники та сміття.

Так, за межами м. Снігурівка Снігурівської міської територіальної громади Баштанського району горіла пшениця на корені на полі площею 12 га та суха трава на відкритій території 2 га.

Вогнеборці 24 державної пожежно-рятувальної частини, залучивши трактор МТЗ-892 з плугом ФОП “Голобля”, трактор МТЗ-80 з ВР-3, трактор МТЗ-892 з плугом, АЦ 10(53) ПОСП «Веселий Кут» її загасили, не допустивши розповсюдження вогню на сусіднє поле злакової культури.

Пожнивні залишки на полі на загальній площі 10,9 га гасили вогнеборці в межах с.

Червоний Яр Березнегуватської ТГ й станції Горожене Баштанського району, а також за межами с. Водник Шевченківської ТГ Миколаївського району. Дві пожежі спричинив підпал, 1- необережне поводження з вогнем. Інші, 11 - ліквідовано підрозділами Головного управління ДСНС України у Миколаївській

області при залученні 12 одиниць техніки та 48 вогнеборців. В переважній більшості їх спричинило необережне поводження з вогнем.

Шановні громадяни, протягом поточного року на Миколаївщині зареєстровано 423

пожежі на відкритій території (494 -2020 році). Найбільша їх кількість за добу виникає саме зараз. Основною причиною такої ситуації є саме людська недбалість.

Під час високої 4 клас пожежної небезпеки слід бути вкрай бережними під час користування відкритим вогнем, не порушувати правил пожежної безпеки та бути відповідальними за свої вчинки, бо вони можуть призвести до масштабної пожежі та значних матеріальних втрат.

Нагадуємо, що за самовільне спалювання сухої рослинності або її залишків передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність.

Відповідно до Кодексу України про адміністративні правопорушення Статті 77-1. Самовільне випалювання рослинності або її залишків. Випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дотримання порядку, встановленого центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони навколишнього природного середовища,

-тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від ста вісім есяти до трьохсот шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 3060 грн. до 6120 грн.) і на посадових осіб - від дев’ятисот до однієї тисячі двохсот шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 9300 грн. до 20400 грн.).

Ті самі дії, вчинені в межах територій та об'єктів природно-заповідного фонду, -тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від трьохсот шістдесяти до семисот двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 6120 грн. до 12240 грн.) і на посадових осіб - від однієї тисячі двохсот шістдесяти до однієї тисячі восьмисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 21420 грн. до 30600 грн.).

Відповідно до статті 245 Кримінального кодексу України. (Знищення або пошкодження об'єктів рослинного світу)

1. Знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем чи іншим загальнонебезпечним способом - караються штрафом від п’яти тисяч чотирьохсот до дев’яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 91800 грн. до 153 000 грн.) або обмеженням волі на строк від двох до п'яти

років, або позбавленням волі на той самий строк.

2. Ті самі дії, якщо вони спричинили загибель людей, масову загибель тварин або інші тяжкі наслідки, -караються позбавленням волі на строк від п'яти до десяти років.

ГУ ДСНС України у Миколаївській області