Niko-Rock Climbing. У Миколаєві тривають змагання зі скелелазіння

У Миколаєві тривають дводенні міські змагання зі скелелазіння "Niko-Rock Climbing". Учасники на швидкість долають чотири траси з різним рельєфом.

Поблизу палацу культури "Молодіжний" встановили скеледром висотою сім метрів. На ньому є чотири грані, які відрізняються між собою рельєфом. Впинаються по мобільному скеледрому учасники змагань, тримаючись та опираючись на зачіпки.

Міські змагання зі скелелазіння "Niko-Rock Climbing" відбуваються вдруге. Учасники заходу змагаються у шести категоріях: дорослі, студенти, діти у вікових групах 16 років, 14, 12 та 10 років. Результати учасників визначаються за сумою часу подолання чотирьох трас.

"Чотири сторони, які різні за своєю конфігурацією, мають різний нахил. У нас є спеціальні альпіністські або скелелазні системи індивідуальної страховки: Б-сітка називається. Одягається на нижню частину тіла і кріпиться, це безпечно. Сертифіковане усе спорядження", – каже головна суддя змагань Марія Колеснікова.

Максим Федорінов змагається у віковій категорії 12 років. Приїхав з міста Олешків Херсонської області. Займається скелелазінням три роки. Говорить, що в Миколаєві бере участь у змаганнях вперше.

"Мені було найважче пройти четверту трасу, вона найскладніша. До цього додається те, що у тебе болять вже руки, ти втомився, тому, на жаль, я її не пройшов. Це цікаво, я розім’явся, тому що влітку я давно не займався. Мені дуже сподобалося", – розповів учасник змагань Максим Федорінов.

Тренує Максима його батько Дмитро. Від Олешківського центру дитячої та юнацької творчості у змаганнях беруть участь 16 дітей. Говорить, що його підопічні вперше змагаються на відкритому повітрі.

"Тут високі траси. Ми брали участь у нижчих трасах. Тут цікавий досвід, що похила поверхня є. Труднощів особливих немає, тому що дітям цікаво, це новий вид спорту, це олімпійський вид спорту і тому дітям подобається", – каже тренер зі скелелазіння Дмитро Федорінов.

Голова Миколаївської федерації спортивного туризму Дар’я Мартинова каже, на дводенних змаганнях зі скелелазіння беруть участь понад 100 людей з Миколаєва та Херсонської області. Кращих учасників у своїх категоріях відзначать медалями, грамотами.

Читайте нас у Telegram, Viber та Instagram.