Інклюзивне навчання: скільки дітей відвідують навчальні заклади на Миколаївщині

У Миколаївській області станом на 1 вересня у закладах дошкільної освіти навчаються 323 дитини з особливими освітніми потребами, у закладах загальної середньої освіти інклюзивне навчання організували для 749 дітей.

Про це кореспондентам Суспільного розказала начальниця відділу інклюзивної освіти та роботи з інтернатними закладами управління дошкільної, загальної середньої, корекційної та позашкільної освіти Надія Руденко.

Станом на 1 вересня на Миколаївщині усього 1 072 дитини з відвідують навчальні заклади .

"У 2020 році було 868 дітей, із них 525 у закладах загальної середньої освіти, інші у закладах дошкільної освіти", – розказала Надія Руденко

У Миколаївській області є 27 спеціальних класів для дітей із затримкою психічного розвитку.

"Із них 23 класи у Миколаєві, два – в Южноукраїнську, один клас для дітей із інтелектуальними порушеннями є у Веселинівській територіальній громаді", – розказала Надія Руденко.

"Відповідно до нього (до Порядку – ред.), кількість учнів з особливими освітніми потребами становить: одна-три дитини з-поміж дітей з порушеннями опорно-рухового апарату, затримкою психічного розвитку, зниженим зором чи слухом, легкими інтелектуальними порушеннями тощо; не більш як двоє дітей з-поміж дітей сліпих, глухих, з тяжкими порушеннями мовлення, у тому числі з дислексією, розладами спектра аутизму, іншими складними порушеннями розвитку, або тих, що пересуваються на візках", – розказав Георгій Долгих.

За словами Георгія Долгих, загалом за законом "Про загальну середню освіту" у класі середньої, старшої чи профільної школи може бути не більше 30 учнів, 24 – у початкових класах.

"На Миколаївщині гостро стоїть кадрове питання: є нестача дефектологів, логопедів, практичних психологів. Якщо забезпеченість логопедами – це всі заклади дошкільної освіти забезпечені, а заклади загальної середньої освіти – це є проблемою", – розповіла Надія Руденко.

У Миколаївській області працює 23 інклюзивно-ресурних центри, які забезпечені логопедами та дефектологами. Вони надають послуги за цивільноправовою угодою.

За словами Георгія Долгих станом на 13 вересня в громадах формуються бюджети на наступний рік. Вже мають бути закладені гроші на фінансування функціонування таких класів на 2022 рік, оплату праці фахівцям.

Читайте нас у Telegram, Viber та Instagram.