У Миколаєві відбулась Божественна літургія за участі Митрополита Київського і всієї України Епіфанія

UA: Cуспільне мовлення

14 жовтня у Миколаївському кафедральному соборі Касперівської ікони Божої Матері відбулась Божественна літургія за участі Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія.

За ходом літургії спостерігав кореспондент Суспільного Олександр Гресь.

За словами Предстоятеля православної церкви України Епіфанія, особливе явлення Божої Матері сталося у Влахернському храмі Царгорода під час всенічного бдіння о четвертій годині ночі.

"Царгород опинився перед загрозою раптового нападу ворогів у той час, коли військо перебувало в поході. Пречиста Діва довго молилася зі сльозами, а потім зняла зі своєї голови мафорій чи омофор, тобто верхнє покривало, і розпростерла його над містом", — розповів Епіфаній.

У проведені Божественної літургії допомагали митрополит Миколаївський і Богоявленський Володимир, єпископ Херсонський і Таврійський Никодим та інші священнослужителі.

"З першосвятительским візитом відвідав Миколаївську єпархію Предстоятель Православної церкви України, Блаженніший митрополит Київський і всієї України Епіфаній. Він очолив Божественну літургію у день свята Покрови Пресвятої Богородиці, а також престольне свято кафедрального собору Касперівської ікони Божої Матері", — розповів священнослужитель кафедрального собору Касперівської ікони Божої Матері ієрей Андрій Коваль.

“В новітні часи Борогодиця своїм омофором покриває захисників та захисниць нашої Батьківщини, які на сході боронять нашу територіальну цілісність, боронять і захищають Україну від нашестя чужинців, або якщо сказати так, як є — від російського агресора. Тому і сьогодні Богородиця допомагає нашим українським захисникам, вони перебувають під її покровом і ми віримо, що з Божою допомогою, з захистом Божої Матері, Україна здобуде справедливий мир і перемогу над ворогами”, — сказав Михайло Омелян.

За інформацією начальника сектору превентивної комунікації Олексія Ципка, захід відвідали 250 людей.

Читайте нас у Telegram, Viber та Instagram.