На Миколаївщині 10% постраждалих від домашнього насильства – діти

Миколаївська правда

За десять місяців цього року в Миколаївській області на лінію «102» надійшло 3711 викликів з приводу вчинення домашнього насильства. З десяти викликів один надходить від дитини. Про це розповіла начальниця сектору протидії домашньому насильству Нацполіції у Миколаївській області Анастасія Колотилова.

«Є відсоток звернень, які надалі не підлягали розгляду. Проте більшість випадків підтверджується. Є заяви та звернення від чоловіків, зазвичай похилого віку. Більшість звернень від жінок, а це 87% від загальної кількості звернень. Тобто. із десяти викликів вісім – від жінок, один виклик – від неповнолітньої особи», – розповіла Анастасія Колотилова.

За словами директора Миколаївського міського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Віри Гончарук, діти найбільше страждають від психологічного насильства, на другому місці – фізичне насильство, на третьому – сексуальне.

Так, за цей рік до центру юридичної та психологічної допомоги звернулися 600 осіб, з них 93 дитини.

«Щодо них було підтверджено факти вчинення домашнього насильства як фізичного, так і психологічного. Є певний відсоток дітей, які були свідками сварок та насильства між батьками, але є й діти, які постраждали. Минулого року (2020 – ред.) було 164 дитини, які постраждали від домашнього насильства, з них – п'ять, щодо яких були підозри у розбещенні та в насильницьких діях сексуального характеру», – зазначила Віра Гончарук.

За словами чиновника, у Миколаєві триває будівництво центру підтримки дітей, які постраждали від будь-якого виду насильства або стали його свідками.

У центрі будуть комфортні умови, де дитина зможе розповісти, що сталося. Розмови фіксуватимуться за допомогою спеціального обладнання і потім долучатимуться до розгляду судової справи як доказ.

Джерело:СвідокІнфо