У Миколаївській ОДА планують сформувати програму цифровізації туристичної галузі області

Миколаївська правда

У Миколаївській облдержадміністрації планується створення проєктів цифровізації різноманітних галузевих напрямків, перш за все почнуть з управління з питань туризму та курортів ОДА. Про це йшлося у понеділок, 22 листопада, під час наради, яку провели заступники голови Миколаївської облдержадміністрації Роман Пашнєв та Микола Марінов щодо організації IT конференції «Діджиталізація туристичної галузі».

До наради також долучилися начальник управління з питань туризму та курортів облдержадміністрації Тетяна Волинець, заступник начальника відділу з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації облдержадміністрації Віталій Шамраєв та представники Центру Дія.Бізнес Миколаїв.

На початку наради Роман Пашнєв представив позаштатного радника заступника голови облдержадміністрації з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації - В’ячеслава Базаренка.

«Цифрова трансформація Миколаївського регіону потребує залучення проактивних спеціалістів своєї сфери. В’ячеслав Базаренко є власником та керівником ІТ компанії і його досвід стане корисним в розробці рішень цифровізації області», –сказав Роман Пашнєв.

Як зазначив Роман Пашнєв, планується цифровізація всіх структурних підрозділів, перш за все почнуть з управління з питань туризму та курортів ОДА.

«Конференцію було задумано в рамках серії заходів, які планується проводити кожного місяця. Основа задача, яка вкладається – створення проєктів цифровізації різноманітних галузевих напрямків. В першу чергу починаємо з управління з питань туризму та курортів облдержадміністрації. В майбутньому будемо проводити з іншими структурними підрозділами. За результатами форуму буде створено зворотний зв'язок та сформовано програму заходів, яку покладемо в програму цифровізації туристичної галузі. Створення проєктів цифровізації розглядаємо в двох напрямках: В2С – ІТ рішення для туристів та B2B – ІТ рішення для бізнесу що працює в туристичній сфері», – сповістив він.

Більш детально про діджиталізацію туристичної галузі розповів В’ячеслав Базаренко.

«Одна із концепцій, яку ми хочемо реалізувати – це показати готельно-ресторанній сфері, що є дійсно готові ІТ-рішення для ведення управління готелями, ресторанами, кафе. Показати які є продукти цифровізації логістики. AR-проєкти для туристів тощо. В цілому має вийти ряд комплексних продуктів і рішень, які підійдуть для мандрівників та компаній, що їх обслуговують», – повідомив він.

Зі свого боку Микола Марінов підтримав пропозицію та запропонував створювати програму цифровізації туристичної галузі виходячи з інтересів аудиторії споживачів, зокрема звернути увагу на питання спрощення та урізноманітнення рішень з використання касових апаратів в туристичній галузі.

Начальник управління з питань туризму та курортів облдержадміністрації Тетяна Волинець зазначила щодо важливості цифрової трансформації в області туризму.

«Діджиталізація для туризму надзвичайно важлива. Портал це як раз те підґрунтя, на якому буде збиратися все інформаційне поле, вся інформація, яка тільки є про туристичний потенціал. Ми зможемо відразу складати туристичні маршрути. Давайте працювати та взаємодіяти», – сказала вона.