В Одесі журналіста не пустили на комісію зі свободи слова

Про це повідомляє Depo.Одеса, посилаючись на "ІзбірКом".

На засідання постійної комісії з питань регламенту, місцевого самоврядування, депутатської діяльності, моралі, етики та гласності, прав людини, свободи слова та інформації Одеської обласної ради намагалися не пропустити головного редактора видання "ІзбірКом" Валерія Болгана.

Повідомляється, що перед початком зазначеного заходу співробітник Національної гвардії, що чергує на вході, вимагав від журналіста, щоб той зателефонував до пресслужби обласної ради та викликав її співробітників, які мали провести його у відповідний кабінет. Цікавості ситуації додає той факт, що в структурі Одеської обласної ради досі немає офіційної пресслужби. Наразі обов'язки пресслужби виконує відділ комунікації з громадськістю, але він пресслужбою не є. "Я чекав вісім хвилин, тож якби засідання комісії почалося вчасно - о третій годині, я б запізнився", – зазначив Валерій Болган.

Зрештою журналіст домігся того, щоб його на засідання комісії пропустили. Більш того, постійна комісія  вирішила підтримати звернення видання ІзбірКом щодо скасування дискримінаційної норми пропускного режиму для журналістів в будівлю обласної ради та обласної адміністрації. Члени комісії запропонували надіслати пропозицію для винесення на розгляд обласної ради.

Про дискримінаційність цієї норми зауважив також голова обласної організації Національної спілки журналістів України Юрій Работін, що також був присутній на комісії.

Нагадаємо, суд в Одесі раніше розпочав розгляд по суті справи про недопуск журналістів у приміщення обласної державної адміністрації.