Почалась електрифікація другої колії до порту «Южний»

Почали електрифікувати другу колію дільниці Чорноморськ — Берегова. Роботи на 6,5 км мають завершити до кінця поточного року.

На цій дільниці здійснюються перевезення для 3-х з 5-ти найбільших стивідорних компаній країни — ДП МТП «Южний», ТОВ «Трансінвестсервіс» та АТ «Одеський Припортовий Завод».

В МІУ порахували, що об’єми вантажопотоків на ДП МТП «Южний» та ТОВ «ТІС» до 2023 року складуть щонайменше 135 млн тонн. Востаннє пропускну спроможність тут підвищували 6 років тому.

Зараз розрахункова пропускна спроможність дільниці Чорноморська — Берегова — 55 пар поїздів на добу, а після оновлення вона збільшиться до 60.

Надалі МІУ планує добудувати другу колію на дільниці «пост 30 км» — станція Берегова/станція Хімічна. Тоді пропускна спроможність дільниці Чорноморська — Берегова — Хімічна складе вже 150 пар поїздів на добу.

Нагадємо, раніше в Житомирській ОДА заявили, що електрифікація ділянки залізниці від Житомира до Новограда-Волинського триватиме як мінімум 2 роки, а загальна вартість проєкту складе 1,5 млрд гривень.