Питання протидії домашньому насильству обговорили в одеській мерії

15 липня 2021 року відбулося засідання міжсекторальної робочої групи з питань запобігання та протидії домашньому насильству та/або насильству за ознакою статі Координаційної ради з питань сімейної політики, гендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання домашньому насильству та протидії торгівлі людьми.

Засідання пройшло під головуванням заступниці Одеського міського голови Світлани Бедреги.

У заході взяла участь представник Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні Людмила Акімова.

Члени робочої групи заслухали та обговорили наступні питання:

- Про роботу сектору протидії домашньому насильству Одеського районного Управління поліції № 1 ГУНП в Одеській області.

- Про роботу Кімнати, дружньої до опитування дітей, Служби у справах дітей Одеської міської ради.

- Про посилення інформаційно-просвітницької роботи з питань запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі (розміщення інформації про спеціалізовані служби підтримки постраждалих осіб на рекламних конструкціях, розташованих в місцях масового перебування людей).

Представник Фонду ООН у галузі народонаселення (UNFPA) в Україні Людмила Акімова відзначила позитивний досвід м. Одеси у створенні системи запобігання та протидії домашньому насильству. Також вона повідомила, що з 3 по 6 серпня 2021 року Фондом заплановано проведення в Одесі спеціалізованого поглибленого навчального курсу з питань розбудови муніципальної системи запобігання та протидії домашньому насильству в рамках конкурсу "Міста, вільні від домашнього насильства". У заході візьмуть участь представники з різних міст України.

Програмою навчального курсу заплановано висвітлення досвіду м. Одеси щодо розбудови системи координації та взаємодії у сфері запобігання та протидії домашньому насильству, а також створення спеціалізованих служб підтримки постраждалих осіб.

Крім того, члени робочої групи ознайомилися зі змінами до чинного законодавства щодо посилення адміністративної та кримінальної відповідальності за скоєння домашнього насильства.

За результатами засідання члени робочої групи прийняли рішення щодо виділення на постійній основі більшої кількості рекламних конструкцій для розміщення зовнішньої соціальної реклами у місцях великого скупчення людей з метою посилення інформаційно-просвітницької кампанії з даної тематики.

Також прийнято рішення про проведення навчання психологів Центру соціальних служб Одеської міської ради та Центру соціально-психологічної реабілітації Служби у справах дітей Одеської міської ради спеціальним методикам щодо роботи з дітьми, які стали жертвами домашнього насильства.

ДОРОЖНЯ КАРТА надання в Одесі послуг особам, які постраждали від домашнього насильства

Довідка.

В Одесі протягом останніх років успішно функціонують спеціалізовані служби підтримки постраждалих осіб:

1. Центр допомоги жінкам (жінкам з дітьми), постраждалим від насильства, тел. 705-54-12.

2. Мобільні бригади соціально-психологічної допомоги, тел. 705-54-13.

3. Центр по роботі з кривдниками, тел. 784-92-65.

4. Кімната, дружня до опитування дітей, тел. 797-29-79.

5. Муніципальна "гаряча лінія" з метою повідомлення про випадки домашнього насильства, тел.73-73-103.

За даними ГУНП в Одеській області, протягом І півріччя 2021 року із заявами про вчинення домашнього насильства у м. Одесі звернулось 1065 осіб, з них: 959 - жінки, 87 - чоловіки, 19 - діти.