Одеса в цифрах: ринок праці на 1 жовтня

Одесский горсовет

В умовах карантинних обмежень ситуація на місцевому ринку праці залишається контрольованою.

Так, станом на 01 жовтня 2021 року статус безробітного мали 2369 осіб, що є найменшим показником з періоду введення карантину.

У той же час осінь традиційно внесла свої корективи у структуру ринку праці, пов'язану з вивільненням частки людей, задіяних у літніх сезонних роботах готельно-туристичного напрямку. У зв'язку з цим очікувано зросла кількість осіб, які звернулися до міської служби зайнятості за допомогою в пошуку роботи (516 осіб у вересні проти 441 в серпні).

При цьому роботодавці починають сезонний набір працівників котельнь, підвищується попит на персонал у сфері виробництва.

У цілому, підбиваючи підсумки третього кварталу, можна констатувати позитивну динаміку як кількості роботодавців, які звернулися до служби зайнятості, так і наданих ними вакансій. Всього з початку року 1,8 тис. роботодавців міста Одеси заявили 6,9 тис. вакансій (за той же період 2020 року - 1,5тис. і 6,3 тис. відповідно), з них: 52,2% - для службовців, 35,6% -робітничі професії та 12,2% - не потребують спеціальної підготовки.

Розмір заробітної плати на заявлених вакансіях перевищує розмір мінімальної заробітної плати на 56,4%. Середній розмір оплати праці - 7928,8 грн. Актуальними на 1 жовтня залишилися 2334 вакансії.

Протягом року за сприяння служби зайнятості нове робоче місце знайшли більше 2 тис. одеситів.

За період з січня по вересень кількість зареєстрованих безробітних, які перебували на обліку в міській службі зайнятості, склала 9 515 осіб. Особи, які отримали статус безробітного, були звільнені: за скороченням штатів - 369 осіб; за угодою сторін - 2749; за власним бажанням - 822.

Станом на 01 жовтня 2021 року продовжують перебувати на обліку 2369 осіб, з яких 1 535 осіб - жінки.

Сьогодні на одне вакантне місце роботи претендує один безробітний, що вказує на відсутність кількісного розриву між можливостями роботодавців і попитом серед тих, хто шукає роботу.

У той же час професійний склад безробітних відрізняється від потреби місцевого ринку праці, що призводить до дисбалансу попиту та пропозиції робочої сили.

В умовах зростаючої конкуренції між претендентами роботи зростає роль професійного навчання та підвищення кваліфікації. З початку року 334 безробітних підвищили свою конкурентоспроможність, навчаючись затребуваним професіям.

Для допомоги населенню, особливо молоді, в усвідомленні ситуації, яка складається на ринку праці, а також мінімізації числа випускників з незатребуваними спеціальностями профорієнтаційними послугами охоплено 18,1 тис. осіб, з яких 8 тис. - безробітні і 6,1 тис. - учні шкіл.

Для додаткового стимулювання мотивації до праці і матеріальної підтримки безробітних були організовані громадські та інші роботи тимчасового характеру, в яких взяли участь 234 особи.

Всього активними формами сприяння зайнятості (працевлаштування, професійне навчання та громадські роботи) було охоплено 2,6 тис. безробітних.

Департамент праці та соціальної політики

Одеської міської ради