"Похабна реставрація" без вікон, дверей і покрівлі: як всередині виглядає одеський будинок Лібмана. Фото

Новини.LIVE

В Одесі вже другий рік намагаються відреставрувати будинок Лібмана. На роботи виділяли мільйони гривень з бюджету, але в результаті мешканці отримали відсутність даху, дверей і вікон, а жителі міста — зруйновану пам'ятку архітектури.

Як виглядає всередині колись одна з найвідоміших "позначок" в Одесі розбирався ODESA.LIVE.

З боєм, але прорвалися

Потрапити всередину виявилося не просто - журналістам ODESA.LIVE перешкоджали у діяльності та застосували силу. Проте зі скандалом вдалося проникнути.

"Я проживаю у цьому будинку вже понад 20 років. Хочу звернути увагу як виглядає наш будинок — візитна картка нашого міста. Ми бачимо до якого стану довели його. Ми знаходимося у повністю зруйнованих квартирах. Уявіть, як добре тут знаходитися взимку, коли немає вікон, вже другий рік", - розповіла мешканка Лілія Гончарова.

Хто відповідальний?

Реставрацію будинку Лібмана розпочали ще у 2019 році і мали завершити до кінця 2020. Для цього з бюджету міста виділили 16,2 мільйона гривень. Підрядником обрали ТОВ "Укрспецпроєкт", який ремонтував будинок Русових "по сусідству", де в статуях знайшли пластикові пляшки.

Новому проєкту теж не пощастило — він залишився взимку без даху, внаслідок чого пам'ятка почала руйнуватися. Після скандалу мерія звинуватила у всьому компанія. Адже та перед сезоном мала законсервувати обєкт, але чому ніхто з Управління капітального будівництва Одеської міської ради не контролював роботи?

Як вирішили "покарати" за витрачені кошти одеситів з бюджету?

В мерії під керівництвом Труханова розірвали контракт з "Укрспецпроєкт". Підрядник своєю чергою звинуватив у всьому деформацію фундаменту, яка нібито завадила вчасно "накрити" будинок. Вартість на роботи виросла, а одесити залишилися зимувати в руїнах.

Мешканка Марія сказала, що сподівається, що "безлад влаштований міською владою" колись завершиться, а саму реставрацію назвала "похабною". Вона додала, що цей будинок — пам'ятка не тільки Одеси та її мешканців, а власність всієї України.

Чи безпечно всередині

На жаль від гарної пам'ятки залишилися будівельне сміття та майже впалі стіни. Всередині є лише кілька цілих квартир, мешканцям яких просто нікуди тікати. Від плину часу підлога теж прогнила, тому ходити нею було небезпечно. Як додала ведуча Оперативного штабу Катерина Фуглевич, здавалося, що вона от-от впаде під її ногами. Старовинна ж ліпнина продовжує відвалюватися.

"Ось ці двері — це рідні двері цього будинку. А вони її просто зруйнували, скинувши донизу", - розповіла Ольга.

Вона додала, що таким чином забудовник викидує не тільки антикваріат, а й звичайне будівельне сміття. Утім будівельників не хвилює, що пил та бруд осідає в квартирах одеситів.

Фірма "Таурус", яку обрали продовжити роботи, запропонувала за свої роботи 15 мільйонів 754 тисячі гривень, а мер Геннадій Труханов на апаратній нараді 30 серпня заявив, що реставрація має завершитися до кінця 2021 року. Але станом на 11 жовтня нічого не змінилося, а місцеві кажуть, що живуть, немов на вулиці: немає вікон, дверей та покрівлі.

Більше про забудови в Одесі

В Одесі оголосили тендер на капітальний ремонт твердого покриття для улаштування парковки. Роботи будуть проводити на території однієї з найстаріших лікарень міста – №11 на вулиці Академіка Воробйова.

Департамент екології завершив нараду з представниками громадських організацій, що займаються захистом тварин від жорстокого поводження. Відтак, за результатами зустрічі та обміну досвідом, в Одесі у 2022 році з'явиться муніципальний комплекс для тварин.

Одеська міська рада оголосила проведення громадських слухань щодо плану розвитку кварталу у межах вулиць Розкидайлівської, Балківської, Михайла Грушевського і залізничної колії. Там планують побудувати ТРЦ та два житлових комплекси.

Більше оперативних новин шукайте в Telegram і Viber Новини.LIVE Odesa.