На Одещині вводять режим надзвичайної ситуації через опалювальний сезон: що відомо

Новини.LIVE

В Одеській області вводять режим надзвичайної ситуації через можливий зрив опалювального сезону. Відповіне рішення прийняли на засідання обласної комісії ТЕБ та НС.

Про це повідомляє пресслужба Одеської ОДА.

Постачальники розривають договори

Відомо, що існує загроза зриву опалювального сезону у закладах соціальної сфери та бюджетних установах області. 221 установа Одеської області вже відключили від газопостачання або попередили про таке відключення найближчим часом.

З початку 2021 року бюджетні установи Одещині договори на закупівлю газу за середньою ціною в 11,5 грн за кубометр. Однак в умовах зростання світових цін на газ постачальники відмовляються виконувати свої зобов'язання і розривають договори, а переукладати їх погоджуються лише в разі, якщо підприємства і організації будуть закуповувати газ по 40 грн за кубометр. Таких грошей у бюджетних організацій немає.

Голова Одеської ОДА прийняв рішення про класифікацію - надзвичайна ситуація регіонального рівня. Задля остаточного прийняття рішення звернуться до ДСНС України.

Більше новин про опалювальний сезон та його проблеми

Ціна на газ для населення не зміниться. Україні вистачить ресурсів, щоб пройти опалювальний сезон та втримати чинні ціни на газ.

Станом на 4 жовтня на складах ТЕС знаходиться у 3,55 раза менше вугілля, ніж має бути за графіком накопичення палива Міненерго. Накопичення ресурсу суттєво відстає від графіка.

Українському ринку газу загрожують неоплачувані відбори ресурсу з ГТС облгазами, а також негативно впливають на фінансове становище Оператора. З огляду на це Світовий банк надав підтримку всім стейкхолдерам ринку газу та органам державної влади.

Більше оперативних новин шукайте в Telegram і Viber Новини.LIVE Odesa