До бюджетних установ Одещини не постачають газ – ситуація критична

depo.ua

Ситуацію щодо непостачання газу до бюджетних установ протягом осінньо-зимового періоду в Одеській обласній державній адміністрації попередньо класифікували як надзвичайну ситуацію регіонального рівня.

Без азу може лишитися 221 об'єкт соціальної інфраструктури, повідомляє Depo.Одеса, посилаючись на відео з засідання обласної комісії з техногенної безпеки.

Директор департаменту енергоефективності ОДА Антон Шалигайло на засіданні комісії зазначив, що на початку 2021 року бюджетні установи уклали договори на поставку газу за тарифом 11,5 грн за кубометр. Проте ціна зросла до 40 гривень за кубометр. "У зв'язку з підвищенням ринкової вартості оптової закупівлі ринкового газу, постачальники закупівлі не можуть наразі виконувати контрактні умови, а бюджетні заклади не можуть сплачувати завищену вартість, оскільки зараз вона складає 40 гривень за кубічний метр" – зазначив Шалигайло.

221 об'єкт соціальної інфраструктури може не встигнути оформити нові договори. Як зазначив чиновник, це половина бюджетних організацій. Існує загроза зриву опалювального сезону та навчального процесу. Під ударом можуть опинитися школи і лікарні. У разі різкого зниження температури повітря відсутність опалення спричинить виникнення надзвичайної ситуації.