Комунальники продовжують роботи з консервації фонтанів. Фото

Одесский горсовет

Фахівці ділянки з поточного обслуговування фонтанів Комунального підприємства "Сервісний центр" продовжують роботи з консервації фонтанів на території Одеси.

У цьому році підприємством вирішено закрити три фонтани за новою технологією - повністю запечатати чаші фонтанів листами металу. Роботи вже завершені на фонтані "Ваза мала" (парк ім. Т. Г. Шевченка), також найближчим часом закриють фонтани в парку Космонавтів і Міському саду. За технологією чаші фонтанів застеляють оцинкованим залізом, яке кріпиться на спеціальні балки (підпірні стовпи) та обрешітку. Крім того, на верхню частину фонтану "Ваза мала" в парку ім. Т. Г. Шевченка ще надітий захисний чохол, зроблений спеціально під замовлення за розмірами даної конструкції.

Така технологія дозволяє ефективніше захищати чаші фонтанів від зовнішнього впливу, у тому числі опадів і дій вандалів.

Ще кілька років тому, з огляду на європейський досвід, в Одесі тільки один фонтан був законсервований за новою методикою, і вона добре себе зарекомендувала.

Також тривають роботи з консервації інших міських фонтанів. На всіх фонтанах по черзі виконуються роботи по звільненню чаш фонтанів від води, демонтажу форсункок і електродвигунів.

Всі роботи з консервації міських фонтанів планується завершити до 1 листопада.

* * * * *

В обов'язки КП "Сервісний центр" входять модернізація, ремонт і догляд за одеськими фонтанами. Всього на балансі підприємства - 25 фонтанів: на Грецькій площі, Привокзальній площі, Театральній площі, у Міському саду, фонтан-пам'ятник О.С. Пушкін, "Діти і Жаба", на Соборній площі, "Петро і Гаврик", у сквері Космонавтів, декоративний фонтан у сквері Пале-Рояль, фонтан-пам'ятник С. Джавецькому, фонтан-пам'ятник загиблим міліціонерам, на вул. Ак. Глушка, на розі вул. Ак. Заболотного і Кримського бульвару, на ставках у дендропарку Перемоги, "Викрадення Європи", "Ваза велика" в ЦПКіВ ім. Т.Г. Шевченка, "Ваза мала" в ЦПКіВ ім. Т.Г. Шевченка, Меморіал пам'яті жертвам німецько-румунських фашистів, "Русалонька" в парку Перемоги, колодязь-фонтан "Джерело", фонтан (водопад) з елементами благоустрою території в районі будинку № 1/3 на вул. Гоголя ("Куточок старої Одеси"), грот з басейном у парку Стамбульський, фонтан (водограй) за адресою: Одеса, вул. Косовська, 2Д, фонтан у Грецькому парку.