Дострокові осінні канікули можуть розпочати у всіх школах Хмельниччини

ХМ-ІНСАЙД

Міністерство охорони здоров’я України ініціює дострокові осінні канікули. Закладам освіти радять перенести їх на 18 жовтня, тобто на тиждень раніше запланованого. Такої ж позиції дотримуються і в профільному департаменті Хмельницької міської ради.

Учора, 12 жовтня, Державна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій рекомендувала Міносвіти звернутися до обласних держадміністрацій з пропозицією перенесення осінніх канікул в закладах освіти на 18 жовтня.

«Ситуація із захворюваністю на коронавірусну хворобу погіршується. Зокрема, кожного дня у сотень дітей виявляють COVID-19, а тисячі учнів разом із вчителями відправляють на ізоляцію через виявлені випадки захворювання. Достроковий початок канікул для школярів дозволить вплинути на поширення коронавірусної хвороби шляхом зменшення активності громадян та кількості не обов’язкових соціальних контактів», – пояснив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

Зазначимо, що у школах Хмельницького та в освітніх закладах на приєднаних територіях уже отримали такі рекомендації. Проте остаточне рішення прийматимуть на місцях.

«Департамент рекомендує освітнім закладам розпочати осінні канікули 18 жовтня. У такому разі канікули триватимуть до 24 жовтня. Але це наша рекомендація. Вирішальне слово - за педагогічними радами закладів», - зазначила заступниця директора департаменту освіти і науки Хмельницької міськради Ольга Кшановська.

За її словами, така рекомендація є виправданою та логічною. Оскільки 14 жовтня в Україні державне свято – День захисників і захисниць, буде чотири вихідних поспіль і якщо у школах громади вирішать розпочати канікули раніше, то учні зможуть довше відпочити. З такими пропозиціями, зауважує, зверталися й деякі батьки.

Також, як зауважив міністр Віктор Ляшко, освітяни включені до Переліку професій, представники яких мають бути обов’язково вакциновані для повноцінної роботи. Він наголосив, що якщо до листопада співробітники сфери освіти не матимуть щеплення проти COVID-19, то будуть відсторонені від роботи на період карантину без збереження заробітної плати.