Одеса приєднається до Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства»

Одесский горсовет

З 25 листопада по 10 грудня 2021 року в Україні проходитиме щорічна акція "16 днів проти насильства". Учасницею заходу традиційно стане й Одеса.
Офіційний старт Всеукраїнської акції "16 днів проти насильства" в Одесі відбудеться 25 листопада о 16:00 на Думській площі та закінчиться флешмобом "Одеса - місто, вільне від насильства".
Під час акції кожен бажаючий зможе залишити своє послання - особистий маніфест проти домашнього насильства на банері, тим самим продемонструвавши свою активну позицію проти цього ганебного явища.
Серед учасників акції буде розіграно 16 призів.
Крім того, заплановано ряд інших заходів.
Так, 2 грудня о 12:00 на Потьомкінських сходах буде створено арт-інсталяцію "Червоне взуття", ініціатором якої є Громадська організація "Асоціація жінок України "Дія".
У закладах освіти міста пройдуть: акція з нагоди Міжнародного дня білої стрічки, єдина тематична виховна година "Разом проти насильства", інформаційно-просвітницькі заходи "Мій світ без жорстокості", круглі столи, конкурси/виставки стіннівок, лекції, тренінги та бесіди "Насильство -аспекти проблеми, відповідальність, шляхи уникнення", "Права людини та попередження насильства", "СНІД: подумай про безпеку - обери життя!" та інше.
Юні одесити долучаться до флешмобу "Одеса - місто, вільне від насильства" та онлайн-виставки малюнків/фоторобіт "HappyFamilyinOdesа" в соціальній мережі "Фейсбук".
Відбудеться підведення підсумків та нагородження переможців міських конкурсів "Як я розумію ґендер" та "STOP булінг".

Міські бібліотеки також організують тематичні книжкові виставки.
У закладах охорони здоров'я пройдуть тренінги з координації заходів щодо постраждалих від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі, цикл лекцій щодо виявлення фактів прихованого домашнього насильства та насильства за ознакою статі у пацієнтів, які звернулися за допомогою.
Основною метою акції є привернення уваги громадськості до актуальних для суспільства проблем подолання домашнього насильства, жорстокого поводження з дітьми, ґендерного насильства та забезпечення рівних прав жінок і чоловіків, формування свідомості усіх верств населення щодо нетерпимого ставлення до насильства.
Організатор заходів у рамках Всеукраїнської акції "16 днів проти насильства" - Департамент праці та соціальної політики Одеської міської ради.
Заходи проводитимуться з дотриманням встановлених чинним законодавством карантинних обмежень.
Довідка

Впродовж 20 років щорічно понад 180 країн світу протягом 16 днів об'єднують свої зусилля навколо однієї ідеї - "STOP НАСИЛЬСТВУ!".

Україна приєдналась до акції "16 днів проти насильства" в 2001 році.

Дати початку і завершення акції вибрані не випадково. Ці дати створюють символічний ланцюжок, підкреслюючи, що будь-які прояви насильства над людиною є порушенням її прав.

Шістнадцятиденний період кампанії охоплює наступні важливі дати:

25 листопада - Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок;

1 грудня - Всесвітній день боротьби зі СНІДом;

2 грудня - Міжнародний день боротьби з рабством;

3 грудня - Міжнародний день людей з інвалідністю;

6 грудня - День пам'яті студенток, розстріляних у Монреалі;

10 грудня - Міжнародний день прав людини.