За місяць нових правил поїздок між регіонами в Одеській області склали 25 протоколів

Тезис.od.ua

В Одеській області за виявленими фактами складено 25 адміністративних протоколи за частиною 1 ст. 44-3 “Порушення правил щодо карантину людей” Кодексу України про адміністративні правопорушення. Про що повідомляє МОЗ, у понеділок — 22 листопада. Протягом місяця дії нових правил перевезень між регіонами органи Національної поліції проводили перевірки регулярних та нерегулярних пасажирських перевезень на предмет наявності у водіїв та членів екіпажу документів про вакцинацію або негативних результатів тестування на COVID-19. Відповідальність за наявність відповідного документу на автобусних маршрутах несе пасажир, у залізничному та авіатранспорті – перевізник.

За порушення правил карантину може загрожувати відповідальність у вигляді штрафу. Відмітимо, що найбільшу кількість адмінпротоколів складено у Київській області — 216 протоколів, у Черкаській – 83, у Полтавській – 67. Нагадаємо, з 21 жовтня набули чинності нові правила міжрегіональних перевезень на жовтому та червоному рівнях епіднебезпеки. Стосуються вони регулярних та нерегулярних перевезень. Йдеться про автомобільний транспорт на автобусних маршрутах, авіаційний та залізничний транспорт міжобласного сполучення.

Норми не застосуваються застосовуватись до міських та внутрішньообласних перевезень.

Для користування міжрегіональним транспортом у регіонах із жовтим та червоним рівнем епіднебезпеки пасажирам потрібно буде мати один із вказаних документів: — оформлений на порталі “Дія” або в однойменному додатку “жовтий” чи “зелений” міжнародний чи внутрішній COVID-сертифікат на підставі отримання однієї дози вакцини або повного курсу вакцинації;— іноземний COVID-сертифікат про щеплення вакцинами, які включені ВООЗ до переліку дозволених для використання в надзвичайних ситуаціях;документ про отримання однієї дози вакцини – форма 063-О, яку можна отримати одразу після процедури у лікаря, який проводив щеплення;— Міжнародне свідоцтво про вакцинацію, яке буде чинним рік від дати останнього щеплення. Його можна оформити у лікаря, що проводив щеплення в пункті щеплення закладу охорони здоров’я, або в сімейного лікаря;— негативний результат ПЛР-тесту або експрес-тесту на COVID-19, чинні 72 години від часу здавання матеріалу на аналіз;сертифікат на підставі одужання. Водночас, місцева влада може встановлювати додаткові обмеження для громадського транспорту.