В Одесі за 15 років чисельність безпритульних собак зменшилась майже у 20 разів

Укрінформ

Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба мерії.

"В Одесі протягом 15 років ефективно діє цільова програма охорони тваринного світу та зниження чисельності безпритульних тварин… Місто стало першим, яке запровадило цю ініціативу за рекомендацією Міністерства екології та природних ресурсів України. І з 2007 року чисельність безпритульних собак зменшилась із 60 тисяч до 3,5 тис. особин», - йдеться у повідомленні.

Як зауважили в мерії, більшість вуличних тварин вакциновані та стерилізовані.

За словами керівника Департаменту екології та розвитку рекреаційних зон Марини Савченко, працівники КП «Муніципальний центр екологічної безпеки» регулярно виїжджають за зверненнями громадян і при потребі забирають собак для стерилізації, перетримання, а потім повертають у природне місце існування.

Завдяки реєстрації стерилізованих тварин та їх чипуванню можна контролювати спалахи захворюваності, проведення ревакцинації тощо.

Наразі працівники комунального підприємства підготували для розгляду на найближчій сесії міськради проєкт Програми охорони тваринного світу та зниження чисельності бездомних тварин на 2022-2027 роки, яка дозволить продовжити роботу з вилову, перетримання, надання першої ветеринарної допомоги та стерилізації тварин. Серед основних напрямків програми - удосконалення роботи та переоснащення служби вилову, надання ветеринарної допомоги, розв'язання проблеми поховання тварин, у тому числі домашніх.