Водохреще 2022: на яких водоймах Одеської області відбудуться хрещенські купання

UA: Cуспільне мовлення

19 січня на пляжах Одеси та Одеської області проведуть хрещенські купання. На яких водоймах можна буде долучитися до святкування Водохреща, зазначили в Державній службі України з надзвичайних ситуацій.

В Одесі підготують три ділянки для купань: на пляжах "Лузанівка", "Ланжерон" та 16-й станції Великого Фонтану.

На території Одеської області рятувальники облаштують такі пляжі:

Балта – річка Кодима; Болград – джерело, парк імені Пушкіна; Грибівка – узбережжя місцевого водоймища; Доброслав – ставок №1; Затока – 76 причал Дністровського лиману; Маяки – набережна річки Дністер (вулиця Річна, 41); Овідіополь – узбережжя Дністровського лиману; Рені – 11 км автодороги Ізмаїл-Рені, шлюз "Вікета"; Саврань – річка Савранка (вулиця Калініна; село Концеба, вулиця Гербенського), річка Південний Буг (вулиця Генерала Карначова); Тарутине – місцевий природний ставок на відстані 500 м від селища; Теплодар – узбережжя Барабойського водосховища; Фонтанка – узбережжя Чорного моря, біля ресторану "Яхта"; Ширяєве – Ширяєвський ставок; Южне – міський пляж.

У селах Пиріжна , Куяльник, Коси, Олександрівка, Гидирим, Гонората, Ставки, Арчепитівка, Ясенове, Нові-Чобручі, Чогодарівка, Андрієво-Іваново та Мирнопілля хрещенські купання відбудуться на місцевих пляжах.

Що відомо

Водохреще — народні святкування, що відбуваються 19 січня, у день Богоявлення та Хрещення Господнього. Віряни відзначають день пірнанням в ополонку. У пресслужбі ПЦУ не забороняють пірнати у крижану воду під час святкування Водохреща, однак наголошують, що пірнання не є українською традицією, а також не є церковним обрядом, який "змиває" гріхи. У 2021 році до хрещенських купань в Одесі долучилися майже три тисячі людей

Читайте нас у Telegram: головні новини Одеси та області