Через морську блокаду експорт зерна з Одещини скоротився до мільйона тонн за два місяці

Укрінформ

Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба Одеської обласної військової адміністрації, пославшись на директора профільного департаменту.

«Цьогоріч через російську блокаду морських портів Одеська область не може експортувати зерно в повному обсязі. Якщо у березні ми експортували 200 тис. тонн зерна, то у квітні вдалося зрушити кризову ситуацію. Наразі експортовано з використанням залізниці, автошляхів і теплоходів Українського Дунайського пароплавства більше 1 млн тонн», - зазначила директор департаменту аграрної політики, продовольства та земельних відносин Одеської ОВА Алла Стоянова.

Вона висловила сподівання, що до кінця травня буде досягнуто показника у 1,5 млн тонн зерна.

Водночас Стоянова запевнила жителів регіону, що запасів базового продовольства в Україні й безпосередньо в області «вистачить для харчування населення протягом кількох років. Оскільки торік одеські аграрії зібрали рекордний урожай пшениці та ячменю – понад 5 млн тонн".

Цього обсягу зерна, акцентувала вона, «достатньо як для забезпечення потреб власного ринку виробництва борошна і виготовлення хлібобулочних виробів, так і для експорту зернової продукції» традиційним зарубіжним споживачам – країнам Північної Африки, Близького Сходу, Південної та Південно-Східної Азії та Європи.

Читайте також: росія заблокувала 300 вантажних суден у Чорному морі – Держдеп

За словами директора департаменту, більшість зерна торішнього п’ятимільйонного врожаю планували експортувати, що на тлі зростання світових цін на продовольство мало суттєво підвищити доходи аграрної галузі і вплинути на обсяг регіонального ВВП.

Як відомо, 45% валютного виторгу в Україні надходить завдяки роботі вітчизняного агросектору, а Одещина дає 5% загальнонаціонального обсягу виробництва зернових.