Не здадуться без бою: українські боксери назвали медальні плани на Олімпіаді в Токіо

Федерація боксу України 15 липня поділилася планами Національної збірної з боксу щодо XXXII літніх Олімпійських іграх у Токіо. Про тонкощі тренувань та адаптації української команди до нової країни, читайте далі в матеріалі.

Зустріч із нашими боксерами відбулася 15 липня в Олімпійському навчально-спортивному центрі "Конча-Заспа". Українські учасники Олімпіади-2020 поділилися нюансами підготовки та планами щодо спортивного турніру. Передає репортер агентства ASPI news.

Ліцензійний відбір на Олімпіаду стартував ще у березні 2020 року, але був зупинений через пандемію коронавірусу. Результати були збережені, а змагання відновилися цьогоріч. Українська збірна єдина, яка останньою отримала ліцензії за місяць до старту літньої олімпіади в Токіо.

"Всі континенти: Азія, Африка, Океанія відібрали минулого року. То у нас ліцензійний період перенесли на червень. У боксі таке – відбір і через місяць Олімпіада – це важко, але для нас перешкод немає", – розповів головний тренер Національної збірної України серед чоловіків Леонід Лоївський.

Як і на футбольному Євро-2020 – під час Олімпійських ігор впровадять чимало обмежень. Стосуватимуться вони передусім спортсменів – їхнього проживання та переміщення, також пильнуватимуть і персонал збірних.

"Ігри будуть без глядачів, ми можемо приїхати туди, відвідувати кімнату в готелі. Обіди, сніданки, вечері тільки в номері – жорсткі обмеження", – зазначив президент Федерації боксу України Володимир Продивус.

Та обмеження українських боксерів не лякають, вони чекають на Олімпійські ігри та налаштовуються на перемогу. Суперників поки не знають – усе вирішить жеребкування, що розпочнеться 22 липня.

"Я вже боксувала з деякими, у багатьох вигравала", – повідомила боксерка Національної збірної України Анна Лисенко.

Цьогорічні призові кошти, які має виділити Кабмін, також додають стимулу. За золоту медаль – понад 3 мільйони гривень, срібло – понад 2 мільйони, бронзу відзначать більш ніж у 1 мільйон гривень. Та спортсмени насамперед живуть мріями – почути гімн України у Японії та побачити синьо-жовтий стяг над рингом.

"Показати всього себе, на що я здатен і з Божою допомогою повернутись із медаллю. Не тільки я, а щоб вся команда завоювала, це буде круте досягнення для всіх", – розповів боксер Національної збірної України Цотне Рогава.

Раніше ASPI news писало, що єдина жінка у олімпійській збірній України із боксу Анна Лисенко розповіла про гендерні стереотипи та про підготовку Олімпіади 2020 року. Також повідомлялося, що збільшення числа людей в Олімпійському селищі в Токіо спровокувало нові проблеми. Так, у неділю, 18 липня, організатори оголосили про три нових виявлених випадки захворювання на коронавірус.