Український легкоатлет Ігор Главан пропустить Олімпіаду. Його дискваліфікували через допінг

Про це повідомила Федерація легкої атлетики України (ФЛАУ). Спортсмену продовжили дискваліфікацію до трьох років. Рішення ухвалив Спортивний арбітражний суд 15 липня. Він переглянув справу щодо допінгу та збільшив строк дискваліфікації Главана. Суд також анулював усі спортивні результати, показані українцем, починаючи з 25 липня 2017 року.

Таким чином, Ігор Главан, який був затверджений до складу команди України для участі в Олімпійських іграх-2020, а саме зі спортивної ходьби на 50 км, не зможе взяти в них участь. Дискваліфікованого атлета замінить Валерій Літанюк, який йшов у світовому топлисті наступним і був у резервному складі учасників офіційної делегації України.

Для Главана Олімпійські ігри мали стати третіми в кар'єрі. Він змагався на Олімпіадах у Лондоні та Ріо-де-Жанейро. У 2012 році він посів 16-те місце, а у 2016-му не фінішував. Літня Олімпіада має відбутися в Токіо з 23 липня до 9 серпня 2021 року. Олімпійські ігри мали відбутися в Токіо ще у 2020 році, але тоді через пандемію коронавірусу змагання перенесли на рік.

Попри те, що влада налаштована провести Олімпіаду, населення Японії та лікарі виступають проти Ігор. Одне з останніх опитувань Kyodo News показало: 86% японців бояться, що проведення Олімпійських ігор у країні негативно вплине на ситуацію з коронавірусом.