Десять найцікавіших фактів про Олімпіаду в Токіо, по якій добряче вдарила пандемія

На Depo.Сектор десять найцікавіших фактів Олімпійських ігор, які роблять цьогорічні змагання ще більш унікальними.

Факт 1

Фактор пандемії. XXXII літні Олімпійські ігри повинні були пройти в столиці Японії Токіо в 2020 році, але через пандемію COVID-19 відбудуться на рік пізніше, про що 24 березня 2020 року оголосив Міжнародний олімпійський комітет. При цьому Ігри зберегли приставку "2020" в маркетингових цілях. Це будуть перші Олімпійські ігри, які в зв'язку з надзвичайними обставинами були перенесені, а не скасовані, а також перші в історії Олімпійські ігри, які пройдуть в непарний рік.

Факт 2

Екологічні медалі. Переможці та призери отримають нагороди з переробленої електроніки. Токійський оргкомітет Олімпійських ігор провів Tokyo 2020 Medal Project, в рамках якого жителі Японії збирали вживану побутову техніку для виробництва олімпійських та паралімпійських медалей.

У період з 1 квітня 2017 року до 31 березня 2019 року на вулицях японських міст і в поштових відділеннях стояли фірмові жовті коробки. Населення закликали здавати в них непотрібні телефони і гаджети. За 2 роки учасники проекту зібрали майже 79 тонн електронних пристроїв. Після переробки з них витягли 32 кг золота, 3500 кг срібла і 2200 кг бронзи. Цього вистачило на 5000 тисяч олімпійських медалей.

Факт 3

Олімпійські ігри в Токіо пройдуть без глядачів. 8 липня уряд Японії ввів режим надзвичайної ситуації через коронавірусну інфекцію в Токіо з 12 липня по 22 серпня. На аналогічний період було продовжено дію посилених заходів проти поширення інфекції в Канагава, Сайтама і Тібі. Цей режим і заходи передбачають, зокрема, обмеження на допуск глядачів на масові заходи.

Факт 4

Зміна гасла. Міжнародний олімпійський комітет (МОК) на сесії в Токіо затвердив зміну тексту девізу Олімпійських ігор. Тепер гасло звучатиме так: "Швидше, вище, сильніше – разом".

"Це епохальна подія", — зазначив глава МОК Томас Бах, з чиєї ініціативи було змінено девіз. Рішення було прийнято одноголосно.

Факт 5

Ціна Олімпіади. Президент Міжнародного олімпійського комітету (МОК) Томас Бах розповів, яка сума вже витрачена на проведення літніх Олімпійських і Паралімпійських ігор в Токіо.

"Ми внесли $ 1,7 млрд в успіх Олімпійських та Паралімпійських ігор в Токіо. Ми забезпечуємо участь всіх НОК (національних олімпійських комітетів) і всіх команд НОК. Ми не тільки говоримо, а й діємо", — сказав Томас Бах.

Факт 6

ЛГБТ. На Олімпіаду в Токіо приїде рекордна кількість ЛГБТ-спортсменів. На Олімпійських іграх в Токіо (Японія) виступлять 142 відкритих ЛГБТ-спортсмени, це перевищує кількість ЛГБТ-олімпійців, які брали участь у всіх літніх Олімпійських іграх разом узятих.

Також на Олімпіаду в Токіо приїхало в два рази більше ЛГБТ-спортсменів, ніж на Ігри 2016 в Ріо-де-Жанейро (56 осіб). В Олімпійських іграх 2012 року в Лондоні брало участь 23 представники ЛГБТ.

Виходячи з даних, ЛГБТ-олімпійці представлять 25 різних країн. За цим показником лідирує збірна США, вони привезе на Ігри 34 представники ЛГБТ. За нею йдуть команди Канади (16), Великої Британії (15) і Нідерландів (13). При цьому жінок в 8 разів більше, ніж чоловіків.

Факт 7

Талісман. Мірайтова і Сомейті – символи літніх Олімпійських і Паралімпійських ігор "Токіо 2020".

За задумом автора, талісмани повинні об'єднати традиційні цінності з футуристичним зовнішнім виглядом і втілити в собі концепцію "Інновації з гармонії", яка лежить в основі олімпійського бренду "Токіо 2020". Синьо-біла і біло-рожева клітини талісманів повторюють узор на емблемі токійських ігор. Після представлення талісманів відбулося голосування з вибору імен, результати якого офіційно були затверджені 22 липня 2018 року. Талісман Олімпійських ігор отримав ім'я Мірайтова, засноване на японських словах "миру" (майбутнє) та "това" (вічність). Паралімпійський символ назвали ім'ям Сомейті – за назвою популярного сорту сакури, співзвучного з англійським "so mighty" (такий могутній / могутній).

Факт 8

"Грошовий мішок". Форвард збірної США з баскетболу Кевін Дюрант є найбільш високооплачуваним учасником майбутніх Олімпійських ігор в Токіо. Доходи 32-річного Дюранта за минулий рік оцінюються в $ 75 млн. Кевін втретє візьме участь в Олімпійських іграх. У складі збірної США форвард ставав олімпійським чемпіоном в 2012 і 2016 роках.

Друге місце в рейтингу найбільш високооплачуваних учасників Олімпіади посіла японська тенісистка Наомі Осака. Її доходи становлять $ 60 млн. На третьому місці розташувався партнер Дюранта по збірній США розігруючий Дем'єн Ліллард ($ 40,5 млн).

Факт 9

Медальний рекорд. Учасники Олімпіади повинні розіграти 339 комплекти нагород по 33 видах спорту. Це найбільша кількість медалей за всю історію літніх Ігор, які будуть розіграні. Рекордною є й кількість видів.

3 серпня 2016 року в ході 129-ї сесії Міжнародного олімпійського комітету пройшло голосування, на якому одноголосно було прийнято рішення про включення карате (ката+куміте), серфінгу, скелелазіння (швидкісне лазіння+боулдерінг+альпіністське сходження) і скейтбордингу (вуличний+ парковий) в програму Олімпійських ігор 2020 року. Нові види доповнять олімпійську програму, вони не будуть включені замість інших. При цьому "новий пакет" змагань буде діяти виключно для Олімпіади в Токіо, оргкомітети наступних літніх Олімпійських ігор будуть формувати програму змагання, виходячи з її колишнього формату.

Факт 10

Молодість vs досвід. 11-річна сирійська тенісистка Хенд Заза кваліфікувалася на Олімпійські ігри 2020 в Токіо і стане наймолодшою учасницею змагань. Дівчинка отримала собі "квиток" на змагання після того, як нещодавно в Йорданії виграла Олімпійський відбірковий турнір з настільного тенісу в Західній Азії. З рахунком 4:3 сирійка перемогла в фіналі ліванську спортсменку Маріанну Саакян. Відзначимо, що Саакян 42 роки, тобто різниця між опонентками – 31 рік.

52-річний Лі Чженцян – найстарший учасник з КНР, він представить свою країну в кінному спорті.