Олімпіада в Токіо: уперше кожна країна матиме по два прапороносці

Визначилися два спортсмени, які нестимуть прапор України на церемонії відкриття літніх Олімпійських Ігор-2020.

На Олімпіаді в Токіо уперше в історії проведення Ігор кожна країни матиме по два прапороносці - жінку та чоловіку. Подібне рішення було ухвалено Міжнародним олімпійським комітетом в контексті позиції відстоювання принципів гендерної рівності.

Нести прапор збірної України Токіо-2020 будуть чемпіон світу з фехтування Богдан Нікішин, а також 3-разова призерка Олімпійських Ігор Олена Костевич. Рішення щодо прапороносців на відкритті Ігор було ухвалено під час загальнокомандних зборів спортсменами олімпійської збірної України.

Обидва спортсмени відзначили, що завжди мріяли нести прапор на церемонії відкриття Олімпійських Ігор. Олена Костевич наголосила, що попри те, що Ігри у Токіо стануть для неї п'ятими, такого досвіду вона раніше не мала.

"Ці Ігри вже п'яті в моїй кар'єрі. Якщо відверто, то я завжди мріяла виконати цю почесну місію", - зазначила Костевич.

А от Нікішин звернув увагу на саму ініціативу, згідно якої прапор на Олімпіаді-2020 нестимуть два спортсмени. Він вважає це позитивним моментом.

"Для мене велика честь нести прапор України. Дуже вдячний спортсменам-колегам за довіру та повагу. Маю позитивне ставлення до того, що буде два прапороносця. Це прекрасна ініціатива й буде здорово, якщо це стане доброю традицією", - відзначив Нікішин.

Церемонія відкриття Олімпійських Ігор у Токіо відбудеться у п'ятницю, 23 липня.