Першого спортсмена відсторонили від змагань на Олімпіаді у Токіо через зараження коронавірусом

Про це пишуть Kyodo News та NHK.

Позитивний результат тесту на COVID-19 у закордонного спортсмена підтвердили в Оргкомітеті Олімпійських ігор, а у Олімпійському комітеті Чилі підтвердили, що зараження виявили у Фернанди Агірре.

Там зазначили, що спортсменка приїхала до Токіо з Узбекистану. Під час тестування на COVID-19 у Японії вона отримала позитивний результат на спершу на антиген-тест, а потім і ПЛР-тест. Коронавірус у чилійської спортсменки підтвердили ще в аеропорту, тож звідти її доставили до медзакладу, а не до Олімпійського містечка. Наразі Фернанда не має симптомів, але участь у змаганнях все одно взяти не зможе.

Вона мала взяти участь у змаганнях з тхеквондо 25 липня, однак зараз має пробути на карантині принаймні 10 днів. Тобто, через самоізоляцію дівчина пропускає змагання.

Представники чилійської делегації на Олімпіаді у Токіо наразі надають дівчині всю необхідну підтримку «у цей непростий час». Тренера спортсменки також перевірили на коронавірус. І хоч у нього результат тесту був негативним, його також відправили до медзакладу для профілактичного карантину.

Як зазначають видання, це перший випадок, коли на Олімпійських іграх відсторонили спортсмена від участі у змаганнях через коронавірус. Однак зараження також підтвердили у тренера та гравця збірної Чехії з пляжного волейболу, Окрім того, коронавірус підтвердили у 6 підрядників Олімпіади, які проживають у Японії.

Олімпіада проти контактів із людьми

Уже не вперше організатори цьогорічних змагань намагаються зменшити контакти між спортсменами. Учасникам Олімпіади традиційно планують роздати 160 тисяч презервативів для заохочення безпечного сексу. Однак цього разу спортсменів закликають не використовувати їх, зокрема через COVID-19.

А на початку лютого організатори Олімпіади випустили посібник на 33 сторінки, у якому спортсменам пояснюють, як дотримуватися соціальної дистанції під час змагань. І хоча там не згадують про секс, у посібнику є багато рекомендацій щодо того, як уникати контактів з іншими спортсменами.

Попри те, що багато людей критикують такі заходи організаторів, все ж вони мають підґрунтя: за тиждень до змагань в олімпійському містечку у Токіо вже зафіксували перший випадок коронавірусного захворювання. Літня Олімпіада має відбутися в Токіо з 23 липня до 9 серпня 2021 року. Олімпійські ігри мали відбутися в Токіо ще у 2020 році, але тоді через пандемію коронавірусу змагання перенесли на рік.

Попри те, що влада налаштована провести Олімпіаду, населення Японії та лікарі виступають проти Ігор. Одне з останніх опитувань Kyodo News показало: 86% японців бояться, що проведення Олімпійських ігор у країні негативно вплине на ситуацію з коронавірусом.