Прапор нашої держави на відкритті Олімпіади буде в руках українських офіцерів

Вже завтра в Токіо запалає олімпійський вогонь. На врочистій церемонії відкриття Ігор ХХХІІ Олімпіади вперше від країн-учасниць почесну місію винесення прапора виконають одразу два прапороносці — жінка і чоловік. Україну представлятимуть найдосвідченіші спортсмени нашої команди — заслужений майстер спорту України, чемпіон світу, багаторазовий призер світових та європейських чемпіонатів, представник ЦСК Збройних Сил України капітан Богдан Нікішин та заслужений майстер спорту України, олімпійська чемпіонка з кульової стрільби, офіцер Служби безпеки України Олена Костевич.

Як повідомляє Національний олімпійський комітет України, рішення щодо прапороносців України на відкритті Ігор ухвалили під час загальнокомандних зборів присутні наразі в Японії спортсмени Олімпійської збірної України. Що відомо про спортсменів? Читайте в АрміяInform.

Для Богдана Нікішина Олімпіада в Токіо стане вже четвертою в кар'єрі

Чемпіон світу з фехтування Богдан Нікішин проживає в Дніпрі. Він найстарший спортсмен у складі Олімпійської збірної України. Ігри в Токіо стануть вже четвертими в його кар'єрі. Він чемпіон світу (2015), багаторазовий призер чемпіонатів світу та Європи з фехтування на шпагах. В олімпійському Ріо-2016 посів 4 місце.

У 2018 році, після особистої бронзової нагороди на чемпіонаті Європи, вперше у своїй кар'єрі Богдан очолив світовий рейтинг шпажистів FIE. Такий результат спортсмен здобу завдяки успішним виступам на етапах Кубка світу, де виборов одну золоту та три срібні нагороди.

— Для мене велика честь нести прапор України. Дуже вдячний спортсменам-колегам за довіру й повагу. Два прапороносці — прекрасна ініціатива, і буде чудово, якщо це стане доброю традицією, — сказав Богдан.

Чернігівська снайперка за психологічну стійкість на вогневім рубежі здобула ймення Iron — «Залізна»

Олена Костевич — найдосвідченіша українська стрільчиня у складі Олімпійської збірної. Заслужений майстер спорту України, олімпійська чемпіонка (2004), дворазова бронзова призерка Олімпіади (2012) з кульової стрільби. Ігри в Токіо для титулованої спортсменки вже п'яті в її кар'єрі.

Олена спеціалізується на стрільбі з пневматичного пістолета. У дитинстві займалася спортивною гімнастикою, потім — великим тенісом. У стрільбу прийшла в одинадцять років за ініціативи матері. Тренуватися почала в спортивно-стрілецькому клубі Чернігова.

Олена Костевич — офіцер СБУ, член Федерації стрільби України. Чернігівська снайперка за психологічну стійкість на вогневім рубежі здобула ймення Iron — «Залізна».

— Ці Ігри вже п'яті в моїй кар'єрі. Якщо відверто, завжди мріяла виконати цю почесну місію. На відкритті Олімпіади в Токіо серед прапороносців інших держав буде багато титулованих, досвідчених представників кульової і стендової стрільби. Мені приємно бути в їхніх рядах, — каже Олена.

Нагадаємо, Ігри в Токіо триватимуть з 23 липня по 8 серпня. Україну на найголовніших спортивних змаганнях представлятимуть 158 олімпійців у 25 видах спорту (30 дисциплінах). За поданням національних федерацій і згідно з міжнародною й національною системою відбору, затверджений поіменний склад Олімпійської збірної України для участі в Іграх ХХХІІ Олімпіади в Токіо — 2020. До складу української збірної ввійшли і 60 армійських спортсменів, які виступатимуть у 16 видах спорту.

Бажаємо нашим спортсменам перемог!

Підготувала Тетяна МОРОЗ