Миколаївська шаблістка Ольга Харлан на Олімпіаді-2020 представлятиме Київ

Миколаївська вихованиця школи фехтування Ольга Харлан прибула до Японії та візьме участь в Олімпійських іграх у Токіо. Цього разу представлятиме Київ.

Олімпійську чемпіонку Пекіну з фехтування у командній шаблі Ольгу Харлан з 2004 року тренує Юрій Марченко. Спортсменка з 2018 року проживає в Києві.

Наразі шаблістка перебуває в Японії, де братиме участь вже в четвертій своїй Олімпіаді. Юрій Марченко говорить, з підопічною перебуває у повноцінному контакті.

"Востаннє ми спілкувалися з нею, вона до Миколаєва тоді приїхала, це було в кінці червня, десь 27-29, у цих числах. Вона була тут, перед від'їздом вже на заключні збори. У телефонному режимі ми постійно спілкуємося з нею", – каже Юрій Марченко.

Пандемія коронавірусу змінила графік і можливості тренувань для фехтувальників. Обмеження вплинули і на Ольгу Харлан.

"Через цю схему, в якій Оля багато років працювала, тобто міжнародні збори, змагання, старти, українські збори, буквально цілий рік в такому напруженому режимі, ось цей рік він випав з нашої такої загальної схеми підготовки. І цей рік вона тренувалася більше в Італії. Порахували, що так раціональніше, так буде краще", – розповів Юрій Марченко.

Юрій Цап – шабліст, член Національної збірної України з фехтування. Чоловік неодноразово спарингував з Ольгою Харлан.

"Коли вона в Миколаєві, завжди фехтуємо разом, тренуємося разом. У нас же один тренер, Марченко Юрій Володимирович, так що він нас збирає, і ми тут разом намагаємося тренуватися. Дуже сильний у неї характер. Ось у неї характер просто чоловічий. Сама пандемія всіх дуже сильно торкнулася. Коли почалася пандемія, це був пік сезону і всі були в формі. Потім, коли просто все закрили, сказали сидіти вдома, я думаю, всім було дуже складно морально. Вона сильна, вона впорається, вона це пережила, зараз все буде добре", – сказав Юрій Цап.

Юрій Марченко говорить, що наразі Ольга Харлан є однією з найстабільніших фехтувальниць протягом останніх десяти років.

"Вчора ми розмовляли, вона каже: починається мандраж передолімпійський. Ну, так повинно бути. Це спортсмен, це жива людина, треба вміти з цим усім впоратися. У Олі характер сильний. Я сподіваюся, що вона впорається зі своїми емоціями та переживаннями", – розповів Юрій Марченко.

На Олімпійських іграх у Токіо змагання у шаблісток розпочнуться 26 липня.

Читайте нас у Telegram

Підписуйтеся на Суспільне Миколаїв у Viber